$
בורסת ת"א

אחרי שעזב את פסגות: טל קדם מונה במפתיע למנכ"ל הראל פיננסים

קדם, שסירב לפני חצי שנה לקחת על עצמו את תפקיד מנכ"ל פסגות, יחליף בתפקיד את סמי בבקוב שמונה למנהל חטיבת ההשקעות של קבוצת הראל במקום אמיר הסל שעזב

רחלי בינדמן 17:0622.11.16

טל קדם מונה היום (ג') למנכ"ל בית ההשקעות הראל פיננסים לאחר שסירב לפני חצי שנה לקחת על עצמו את תפקיד מנכ"ל פסגות. קדם יחליף בתפקיד את סמי בבקוב שמונה למנהל חטיבת ההשקעות של קבוצת הראל במקום אמיר הסל שעזב.

מדובר במינוי מאד מפתיע על רקע סירובו של קדם לקחת את תפקיד מנכ"ל פסגות, בית השקעות גדול פי כמה מהראל פיננסים והעובדה שדווקא ירון דייגי, עד לאחרונה מנכ"ל חברת קרנות הנאמנות של פסגות היה מועמד לתפקיד.

 

עם זאת יש לכך מספר הסברים. ראשית, לקדם הייתה בעיה ספציפית להישאר בפסגות על רקע תקרת שכר הבכירים החדשה שנכנסה לתוקף בנובמבר האחרון ולו היה נשאר הייתה שוללת ממנו זכות למענק פרישה גבוה שהובטח לו על ידי בעלת השליטה בפסגות, קרן אייפקס שניתן לו לאחר שעזב בטרם נכנס החוק לתוקף.

 

שנית, באופן אבסורדי דווקא שכרו בהראל עשוי להיות גבוה מזה שבפסגות. זאת שכן באחרונה העלו בהראל את שכר המינימום בחברה באופן המאפשר עקרונית להעניק שכר בעלות של עד כ-3.5 מיליון למנהלים על רקע המגבלה בחוק לשכר שלא יעלה על פי 35 מהשכר הנמוך בחברה.

 

קדם הוא מנהל מוערך מאד בשוק ההון והיה משנה למנכל פסגות וראש חטיבת הלקוחות של בית ההשקעות האחראי על כל מערך ההפצה והקשר עם הבנקים ביחס לשיווק מוצרי בית ההשקעות.

 

 בחודשים האחרונים בחן קדם מספר אופציות להמשך דרכו כולל כניסה כשותף ובעלים. בשבוע האחרון לאחר מספר חיזורים מצד אנשי הראל הוא קיבל החלטה לשוב להיות שכיר, בתפקיד ניהולי שמאד טבעי לו. הראל פיננסים מנהלת קרנות נאמנות, תיקים ותעודות סל. בשנתיים האחרונות סובל בית ההשקעות מפדיונות כבדים בקרנות הנאמנות ואחת המשימות המרכזיות של קדם היא לעצור את הדימום ולהחזיר את הראל לפסי צמיחה.

 

טל קדם טל קדם

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x