שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי אג"ח פרטיים חברו לרכישת אורתם סהר

נתי ליוש ואיציק מדינה, יוצאי ארגון תמורות, מובילים התארגנות לרכישת חברת הבנייה. יחד עם ההצעה שהעמיד היזם חנן אסייאג יידרשו מחזיקי האג"ח להכריע בין ארבע חלופות

גולן חזני 07:2022.11.16

מחזיקי אג"ח פרטיים של אורתם סהר מתארגנים להגיש הצעה לרכישתה. ל"כלכליסט" נודע כי איציק מדינה ונתי ליוש, מחברת קשפלואו, לשעבר חברי ארגון תמורות, שהיו מעורבים בהסדר החוב של אי.די.בי, מובילים התארגנות לרכישת חברת הבנייה. זאת, בין היתר, בסיוע סמנכ"ל הכספים לשעבר של שטראוס מאיר מנחם.

 

המחזיקים מתכוונים להגיש את הצעתם באסיפה מחזיקי האג"ח שתיערך היום. נוסף להצעות השל קבוצת גבאי ושל קבוצת ארז מרווה ישנה הצעה שלישית - של היזם חנן אסייאג. כך, לאסיפה צפויות להגיע ארבע הצעות רכישה.

 

לפני שבוע נסוגה קבוצת לוזון שבשליטת עמוס לוזון מההסכם לניהול נכסי החברה, שעליו חתמה עם נאמני האג"ח שלה. ההצעה כללה ניהול פרויקטים ללא התחייבות להזרמת כספים לקבוצה.

 

כ־60% ממחזיקי האג"ח הם גורמים פרטיים, והם שיכריעו בין ההצעה של גבאי, העומדת על כ־10 מיליון שקל במזומן וכ־120 מיליון על בסיס רווחים עתידיים; ההצעה של מרווה, הכוללת הזרמה של 70 מיליון שקל בחמש שנים ותשלומים עתידיים שיגיעו עד 102 מיליון שקל; ושתי ההצעות הנוספות, שטרם גובשו.

 

חובותיה של אורתם סהר לנושים שלה עומדים על מיליארד שקל, וסך נכסיה עומד על 400-300 מיליון שקל. בנוסף לחברה יש פרויקטים בביצוע בשווי כ־1.2 מיליארד שקל.

 

שווי השוק של אורתם סהר עומד על 12.6 מיליון שקל. עם מחזיקי המניות שלה נמנים המנכ"ל אמיר נחום וחברה בבעלות אורי דורי. מחזיקי האג"ח מיוצגים על ידי היועץ המשפטי אופיר נאור והיועצים הכלכליים איציק עידן ועומר סרבינסקי מפירמת רואי החשבון בייקר טילי.

 

אמיר נחום אמיר נחום צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x