$
בורסת ת"א

אחרי החקירה ועל רקע ההפסדים: וויטסמוק ואפליי נכנסות לתחום חדש - הצ’אט-בוטים

חברת קיבו שבשליטת וויסמוק ואפליי חתמה על מזכר הבנות עם צד שלישי שצפוי לפתח את הטכנולוגיה - ההשקעה הראשונית תעמוד על חצי מיליון דולר

דרור רייך 15:5320.11.16

חברת קיבו המוחזקת בידי וויטסמוק (42%) ואפליי (42%), מדווחת הבוקר למשקיעה על כניסה לתחום חדש - הצ’אט-בוטים. צ’אט-בוט הינה טכנולוגיה המאפשרת סביבת צ׳אטים חיה באפליקציות המופעלת ע"י אלגוריתם - כאשר קיבו מעוניינת לפתח צ’אט-בוטים ייעודים לתחום הספורט. 

החברה התקשרה במזכר הבנות בלתי מחייב עם כמה צדדים שלישיים, ששמם לא פורסם, על מנת שיפתחו להם טכנולוגיה בתחום זה (הצ’אט-בוטים). בהתאם לתנאים של מזכר ההבנות,, תקצה קיבו לכל אחד משלושת היזמים כ-10% מההון המונפק שלה, כאשר את המימון הראשוני של קיבו, בהיקף של כחצי מיליון דולר למשך שנת פעילות, יעמידו בעלי מניותיה הקיימים.

 

בעלי המניות העיקריים בוויטסמוק הם קרן ההון סיכון אוולושן (14%), ילין לפידות (10%) ברק קפיטל (8%), בריסטול השקעות (7%) היזם יאיר גולדפינגר (7%) ואיש העסקים דן טוקטלי (6%).

 

בשנתיים האחרונות פועלת וויטסמוק בצמוד לאפליי של נועם לניר (40.7%) ואורון צל (8.4%), בשותפות באפליקציית המקלדות הפופולרית KIBO. קיבו עצמה היא חברה פרטית בבעלות וויטסמוק, אפליי,סוכן השחקנים פיני זהבי וסוכנות השחקנים פולאריס.

 

וויטסמוק החלה את דרכה כמפתחת מנוע טכנולוגי בלשני לתיקון שגיאות כתיב שאוצתו הפיצה באמצעות סרגל כלים. נכון להיום עוסקת וויטסמוק בשיווק ופרסום באינטרנט ובמובייל. היא הציגה ברבעון השלישי הכנסות של 17.4 מיליון שקל, עלייה של 664% בהשוואה לרבעון המקביל 2015 - במקביל לצמצום חד בהפסד שעמד על 345 אלף שקל, מול 2.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

הכנסות החברה מגיעות מהפניית משתמשי קצה לתוצאות חיפוש כחלק מההסכם המהותי של החברה עם CodeFuel ומרכישת פעילות הפרסום בוידאו GMS Digital הישראלית ב-1.2 מיליון דולר בתחילת הרבעון.

 

בחודש שעבר (אוקטובר) יצאה קיבו יצאה לסבב פיטורים  שני, לאחר שהחברה שמפתחת מקלדות ממותגות לסלולר וערכות נושא, כבר הודיעה על פיטורים בסוף אוגוסט.

נכון לסוף 2015 העסיקה קיבו 42 עובדים. 

 

חשדות למידע פנים

במרץ השנה פשטו חוקרי רשות ניירות ערך על משרדי חברת וויטסמוק בת"א בשל חשד לשימוש במידע פנים. החוקרים ביצעו חיפוש והחרימו מסמכים. מנכ"ל החברה, איתי מרוז, נחקר במשרדי הרשות בתל אביב. על פי החשד, מידע על עסקות של החברה דלף, והגיע לסוחרים בשוק ההון שגרפו רווחים של מאות אלפי שקלים.

 

בין היתר נבדק האם המידע דלף דרך חברה נוספת שהיתה חשופה למידע. מלבד מרוז, שנחקר באזהרה ושוחרר נחקרו לפחות שלושה סוחרים בשוק ההון.

 

במסגרת החקירה, הרשות דרשה מוויטסמוק להעביר לידיה את כל ההתכתבויות שביצעה עם משרד יחסי הציבור שלה פימקום (Financial Communication), שבראשו עומד נעם ילין. חוקרי הרשות לקחו מסמכים גן ממשרדי חברת אפלייב רמת החייל - השותפה העסקית של וויטסמוק.

 

איתי מרוז מנכ"ל וויטסמוק איתי מרוז מנכ"ל וויטסמוק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x