$
שווקי חו"ל

הימרו על טראמפ ועל קלינטון: קרן ספרה התכוננה לשני התרחישים

קרן הגידור הגדולה בישראל רכשה אופציות שהימרו על ירידות באג"ח ארה"ב וירידות במניות הפארמה - תגובה לשתי התוצאות האפשריות בבחירות

דרור רייך 13:2720.11.16

קרן ספרה מסכמת את הרבעון השלישי עם עלייה חדה בתיק הנכסים שלה בארה"ב לרמה של 614 מיליון דולר - מול 229 מיליון ברבעון השני של 2016.  

קרן הגידור הגדולה בישראל נכנסה למגננה לקראת ירידת התשואות החדה באג"ח הממשלתיות של ארה"ב וההחזקה הגדולה של הקרן בתום הרבעון היא אופציית פוט בהיקף של 106 מיליון דולר העוקבת אחר אג"ח ארה"ב הקצרות (3-1 חודשים) - אופציה המשקפת ציפייה לירידה בשווי האג"ח. 

 

רכישת אופציית הפוט מהווה הימור על ירידת ערך המניה/האג"ח ובמקרה זה, ההימור היה על ירידת ערך ועליית תשואות באגרות החוב הקצרות של ממשלת ארה"ב (קיים יחס הפוך בין תשואת אגרות חוב למחירה). תרחיש זה אכן התממש לאחר נצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות.

 

הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, והימרה דווקא נגד הסקטור במהלך הרבעון. על רקע הסיכויים הגדולים שהוענקו לניצחונה של הילארי קלינטון בבחירות - וכוונתה המוצהרת להוביל חקיקה שתפגע בחברות התרופות - מניות הסקטור נסחרו בחודשים האחרונים במגמה שלילית חזקה. 

 

כחלק מהיערכותה של הקרן לבחירתה האפשרית של קלינטון רכשה החברה אופציית פוט בהיקף של 57 מיליון דולר על תעודת הסל העוקבת אחר סקטור הביומד והפארמה. במקרה זה ההימור לא צלח, לנוכח נצחונו של טראמפ - שאכן הוביל לעליות חדות במניות הפארמה.

 

ההשקעות החדשות - וההחזקות שננטשו

מנהלי הקרן נכנסו במהלך הרבעון להשקעות בחברות הישראליות נייס, אורמת ופאלו אלטו בהיקף של 5.7 מיליון דולר, 1.1 מיליון דולר ו- 370 אלף דולר בהתאמה.

כמו כן, במהלך התקופה רכשה הקרן פוזיציות חדשות בלא פחות מ- 39 ניירות ערך, ויצאה במקביל מ- 23 ניירות ערך.

 

בין ההחזקות החדשות בקרן נמנית ענקית הפארמה מרק (MRK) עם החזקה של 18 מיליון דולר, חברת הפארמה הקטנה סרפטה טרפיוטיקס (SRPT) העוסקת בפיתוח תרופות למחלות נדירות ודלקתיות, וחברת הוריזון פארמה (HZNP) המשווקת בין השאר מספר תרופות יתום. חברה ענק נוספת בה רכשה הקרן פוזיציה של 6.5 מיליון דולר היא אסטרה-זנקה (AZN).

 

במהלך הרבעון השלישי צמצה הקרן בכ-44% את ההחזקה בקירקס (KRYX), ועתה היא מחזיקה במניות החברה בשווי של 1.6 מיליון דולר. הקרן מכרה 33% מהחזקתה בטבע (TEVA), וכעת היא מחזיקה מניות בהיקף של 18 מיליון דולר. במקביל הפחיתה הקרן את ב-20% את ההחזקה במיילן (MYL) ומחזיקה במניות החברה בהיקף של 7.6 מיליון דולר.

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

פוזיציות ממונפות

קרן ספרה נכנסה ברבעון אופציות שהן בעלות תנודתיות גבוה משמעותית ממניות. כך למשל, לנוכח הערכה בדבר עליית ערך במניית אפל רכשה הקרן אופציית קול על המניה (AAPL) בסכום של 2.7 מיליון דולר. כמו כן רכשה הקרן אופציית קול ב-7.4 מיליון דולר על חברת הפארמה ביומרין (BMRN). עוד בסקטור הפארמה, הקרן רכשה אופציית קול על מניית גיליאד (GILD) בהיקף של 3.1 מיליון דולר תוך שהיא מצפה לתנודה חזקה כלפי מעלה במחיר המניה.

 

מנגד, הקרן רכשה אופציית פוט בהיקף של 2.5 מיליון דולר על תעודת סל העוקבת אחר מדד ראסל 2000 (IWM) תוך שהיא מצפה למימוש במדד.

 

המידע ניתן באמצעות אתר סטוקר (stocker.co.il) העוקב ומנתח את אחזקות המוסדיים ומחלקות המחקר שלהן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x