$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

באלטשולר שחם תוהים למה שלד צריך עובדים בעלות של 1.78 מיליון שקל

לידר השקעות רוצה שבעלי מניות המיעוט יאשרו מדיניות תגמול לשלל נושאי משרה בחברה־הבת, בהם יו"ר, מנכ"ל ומזכירות - אף שכל פעילותה היא אחזקה של 50% בבית ההשקעות ילין לפידות

רחלי בינדמן 07:1720.11.16

בעלי מניות המיעוט בשלד הבורסאי לידר שוקי הון צפויים להתנגד לחבילת תגמול בעלות 1.78 מיליון שקל בשנה שמבקשת בעלת השליטה, לידר השקעות, להעניק לנושאי המשרה בו. אלה יועסקו דרך הסכם שירותי ניהול בין הצדדים. ל"כלכליסט" נודע כי בית ההשקעות אלטשולר שחם, המחזיק ב־17% מלידר שוקי הון, וכן מנהליה לשעבר, בהם רנן כהן אורגד ועמית ורדי המחזיקים בקצת פחות מ־1%, צפויים להתנגד למדיניות התגמול באסיפה שתיערך ב־22 בדצמבר. 

לפני כחודש נמכרה פעילות לידר שוקי הון למנהליה שפרשו, והיא נותרה שלד שכל פעילותו היא אחזקת 50% מבית ההשקעות ילין לפידות. בעלי מניות המיעוט של השלד תוהים לשם מה חברה ללא פעילות של ממש זקוקה לשירותי יו"ר, מנכ"ל, סמנכ"ל כספים, חשבת, ייעוץ משפטי, הנהלת חשבונות ומזכירות.

 

 

בין לידר שוקי הון לשותפיה בילין לפידות, המייסדים דב ילין ויאיר לפידות (50%), הסכם למתן שירותי חשבות, אולם לא ברור מדוע עליהם לעלות 1.78 מיליון שקל בשנה. בעלי המניות שצפויים להתנגד לעסקה טוענים כי היא נועדה לגלגל הוצאות מלידר השקעות על החברה־הבת.

 

כדי שמדיניות התגמול תטורפד, נדרשת תמיכת קבוצת הביטוח הראל, המחזיקה ב־8.13% מלידר שוקי הון. בהראל יכריעו בהתאם להמלצות חברת הייעוץ אנטרופי.

 

לידר השקעות נשלטת על ידי עיזבון דן דוד, שנציגו, צחי אפלויג, הסתכסך עם מנהליה. אפלויג טען כי המנהלים משכו שכר גבוה מדי. מכירת פעילות הברוקראז' נבעה מרצונו של אפלויג להיפרד מאותם מנהלים. על פי הערכות, בכוונתו ליצוק לתוך השלד הבורסאי את נכסי ילין לפידות כך שיהפוך לציבורי. לצורך כך נדרשת הסכמת השותפים בבית ההשקעות.

 

גורמים בסביבת אפלויג הדגישו סעיף בזימון האסיפה, שלפיו עלות דמי הניהול של השירותים שסיפקה ההנהלה הקודמת היתה 7.5 מיליון שקל בשנת 2015. לפי הסעיף, גם אם העלות מחושבת לפי חלקי משרה, בהתחשב בפעילויות שנמכרו, דמי הניהול היו 2.9 מיליון שקל בשנה. כך, לכאורה, דמי הניהול המבוקשים כעת נמוכים מבעבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x