$
שווקי חו"ל

ערב מחשמל לאלון מאסק: טסלה אישרה רכישת סולאר סיטי

העסקה השנויה במחלוקת זכתה לאישור גורף של 85% ממניות הציבור בטסלה. כעת תרכוש טסלה את החברה האחות תמורת 2.6 מיליארד דולר, כשהעסקה תושלם כבר בימים הקרובים

גיל קליאן 08:3918.11.16

בשורות טובות ליזם אלון מאסק - בעלי המניות של טסלה אישרו אמש (ה') ברוב מוחץ של 85% את העסקה השנויה במחלוקת לרכישת החברה האחות סולאר סיטי - והיא תבוצע כבר בימים הקרובים. טסלה שבשליטת מאסק תשלם 2.6 מיליארד דולר כדי לרכוש את חברת האנרגיה הסולרית - אף היא בשליטת מאסק.

 

הרוב שאישר את העסקה הוא רוב מטעם בעלי המניות שאינם קשורים למאסק - כך שמדובר בהבעת אמון חד משמעית מצד הציבור בעסקה. מאסק עצמו הודה לבעלי המניות על האמון שנתנו בו - והבטיח כי לא יתאכזבו.

מה דעתך על מניית TESLA INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מאסק מחזיק נתח של 22% ממניות שתי החברות. ניגוד העניינים של מאסק גרר גלי ביקורת נרחבים על העסקה, שנחשבה על ידי חלק מהאנליסטים כעסקת חילוץ עבור חברת הפאנלים הסולאריים המדשדשת. כמו כן, לא כל האנליסטים הסכימו לגבי ההיגיון בחיבור בין חברת מכוניות חשמליות (טסלה) לבין חברה שמשווקת מערכות אנרגיה סולארית למשקי בית. המיזוג מגיעה בתקופה של האטה בעסקיה של סולאר סיטי, כשברקע תחזיות להתכווצות בשוק האנרגיה הסולארית כולו בזמן הקרוב.

 

המהלך הבא של סולאר סיטי הוא להשיק מוצר חדש - גג סולרי. מאסק אמר כי החברה תחל בייצור של המוצרים החדשים בקיץ 2017, תוך השקה מדורגת במרווחים של 3 חודשים של כמה מוצרים שונים - על מנת לבדוק מה המוצרים שצוברים פופלריות בקרב הצרכנים - ואילו לא. מאסק לא דיבר על תמחור המוצרים החדשים, אך ציין כי העלות לצרכן תשתנה בהתאם לדגם ולמבנה הבית.

 

אפרים לוי, אנליסט בחברת CFRA ביקר אתמול את העסקה - ואמר כי היא תגזול משאבים ניהוליים מטסלה, ותדלל את הרווחיות של החברה, כאשר פירות העסקה יגיעו בשלב מאוחר יחסית. עם זאת, אמר לוי, אישור העסקה מסיר חלק מאי הוודאות שהכבידה על מניית טסלה בעת האחרונה.

 

מניית טסלה הוסיפה 0.6% במסחר המאוחר, ואילו סולאר סיטי הגיבה בעלייה של 1.9%.

 

אלון מאסק אלון מאסק צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x