$
שווקי חו"ל

דיווחים: סנאפצ'ט הגישה תשקיף ראשוני לקראת ההנפקה בניו יורק

חברת סנאפ, מפעילת האפליקציה, הגישה את התשקיף החסוי כבר לפני הבחירות בארה"ב - ההערכה בשוק כי שוויה של סנאפצ'ט בהנפקה יעמוד על בין 20 ל-25 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 07:4716.11.16

סנאפצ'ט מתקדמת צעד נוסף לקראת ההנפקה. ברויטרס ובוול סטריט ג'ורנל דיווחו אתמול (ג') שחברת סנאפ (Snap), הבעלים של האפליקציה, הגישה כבר לפני הבחירות בארה"ב את טיוטת התשקיף לקראת ההנפקה הראשונה שלה בניו יורק (IPO).  

פרטי התשקיף הראשוני חסויים ולא צפויים להתפרסם עד סמוך להנפקה, אולם על פי דיווחים שונים שהתפרסמו בחודשים האחרונים, סנאפצ'ט צפויה להיות מונפקת על פי שווי של בין 25 ל-20 מיליארד דולר. ההנפקה צפויה לצאת לפועל בחודש מרץ.

 

על פי התקנות בארה"ב, חברות סטארט אפ עם הכנסות של פחות ממילארד דולר רשאיות להגיש תשקיף חשאי, במטרה לבחון את הביקוש של המשקיעים בשעה שהפרטים הפיננסיים של החברה נותרו חסויים.

 

בסוף ספטמבר שינתה סנאפצ'ט את שמה של החברה ל-Snap Inc. זאת, במקביל להשקת משקפי שמש מצוידים במצלמת וידיאו בשם Spectacles, שמיועדים לצילום סרטונים בני 10 שניות לשיתוף בסנאפצ'ט. ההערכות הן שהצעד בוצע המהלך כחלק מההערכות החברה ל-IPO.

 

אם אכן תגיע סנאפ להנפקה על פי השווי האמור, תהיה זו ההנפקה הגדולה ביותר בבורסה בארה"ב מאז הנפקת עליבאבא ב-2014 לפי שווי של 168 מיליארד דולר.

 

בסבב הגיוס האחרון של החברה, במאי שעבר, עמד שווייה על 17.8 מיליארד דולר בלבד. עם זאת, מאז שהחלה סנאפצ'ט להציג פרסומות ב-2014 רשמו הכנסותיה קצב גידול משמעותי. ב-2015 עמדו הכנסותיה על 60 מיליון דולר. מוקדם יותר השנה מסרה החברה למשקיעים שההכנסות ב-2016 עתידות לנוע בין 250 מיליון ל-350 מיליון דולר, וההכנסות ב-2017 צפויות להגיע למיליארד דולר.

  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x