בורסת ת"א

אפריקה מגורים סוגרת את הרבעון עם יציבות במכירות וזינוק בשורה התחתונה

יזמית הבנייה מקבוצת אפריקה ישראל הציגה ברבעון השלישי רווח נקי של 42 מיליון שקל - פי 14 לעומת הרבעון המקביל אשתקד; במהלך הרבעון שחלף מכרה אפריקה 135 יחידות דיור בהיקף כספי של כ-265 מיליון שקל

יזמית הבנייה אפריקה מגורים מקבוצת אפריקה ישראל פרסמה את תוצאותיה הכספיות של הרבעון השלישי של 2016 והציגה זינוק ברווח הנקי שהסתכם ב-42 מיליון שקל - פי 14 לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

בשורה העליונה, הכנסותיה של אפריקה בניהולו של אורן הוד הסתכמו לסך של כ-459 מיליון שקל זאת לעומת 44 מיליון שקל בתקופה המקבילה. ההכנסות ממכירת דירות למגורים, שהיוו כ-92% מסך ההכנסות, התסכמו בכ-424 מיליון שקל, זאת לעומת 41 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בהתאם לכללי החשבונאות, החברה מכירה בהכנסות רק עם מסירת הדירה. במהלך הרבעון שחלף אפריקה איכלסה כ-228 יחידות דיור, זאת לעומת 16 יח"ד בתקופה המקבילה בשנת 2015. 

 

במהלך הרבעון שחלף מכרה אפריקה (חוזים חתומים כולל חלקם של שותפיה) 135 יחידות דיור בהיקף כספי של כ-265 מיליון שקל כאשר חלקה של החברה התסכם ב-234 מיליון שקל. מדובר בירידה מינורית לעומת הרבעון המקביל אשתקד בו אפריקה מכרה 139 יחידות דיור בהיקף של כ-261 מיליון שקל כאשר חלקה התסכם ב-231 מיליון שקל.

 

אפריקה מדווחת כי נכון ליום ה-30 בספטמבר השנה ישנם 1,268 יחידות דיור (לא כולל פרויקט דיור להשכרה) מצויות בביצוע ובנוסף מצויות בשיווק טרם ביצוע 599 יח"ד נוספות.

 

אורן הוד, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים: "אנו מסכמים רבעון נוסף בסימן צמיחה מואצת המציג רווחי שיא ברבעון ובתשעת החודשים הראשונים של השנה. להערכתנו אחד הגורמים העיקריים להמשך העלייה במחירי הדירות הינו המחסור המשמעותי בקרקעות זמינות לפיתוח. תכנית מחיר למשתכן נותנת פתרון לבעלי זכאות הרוכשים דירה ראשונה אולם יוצרת מחסור בקרב פלח שוק גדול בהרבה. החברה בוחנת מספר עסקאות חדשות, תוך שהיא מקפידה על ניהול סיכונים המתחשב בשינוים הנובעים בעלויות הקרקע והביצוע. במקביל נערכת החברה לפתיחתם של פרויקטים חדשים גדולים בחריש ובנתניה. כמו כן, פעילותנו בתחום ההתחדשות העירונית מתקדמת בצעדים משמעותיים והשבוע הרסנו בניין נוסף בגורדון 29 בגבעתיים. אנו נמשיך לשים דגש על ניהול אחראי ללא נקיטת סיכונים מיותרים, לצד שמירה על מאזן חזק ויתרות נזילות גבוהות".

 

אורן הוד - מנכ"ל אפריקה מגורים אורן הוד - מנכ"ל אפריקה מגורים צילום: ענר גרין

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x