$
שווקי חו"ל

פישר: "העלאת הריבית תתבצע בקצב איטי, אך יהיו מהמורות בדרך"

לאחר שבהחלטת הריבית האחרונה בחר הפד להותיר אותה ללא שינוי ערב הבחירות בארה"ב - כעת מתמחר השוק סיכוי של 75% להעלאת ריבית בדצמבר. סגן יו"ר הפד לא התייחס בדבריו לבחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב

שירות כלכליסט 16:4211.11.16

סטנלי פישר, סגן יו"ר הפד, הביע היום (ו') תמיכה בהעלאת ריבית בארה"ב. פישר, שנשא דברים בוועידה של הבנק המרכזי של צ'ילה באמצעות שיחת ווידאו, אמר כי "יש טיעונים חזקים בעד הסרת מהלכים תומכים לשוק בצורה הדרגתית". עם זאת, סייג פישר את דבריו ואמר כי "כמעט ללא ספק - יהיו מהמורות בדרך".

 

כעת שוק ההון מתמחר סיכוי של 75% להעלאת ריבית מצד הפד בדצמבר. זאת, לאחר שבהחלטת הריבית האחרונה בחרו בפד להותיר את הריבית ללא שינוי. היה מדובר במהלך לא מפתיע, שכן לא היה סביר לראות שינוי בריבית האמריקאית רגע לפני הבחירות הדרמטיות לנשיאות. כעת, לאחר שעושה רושם כי השווקים מתמודדים היטב עם הפתעת הבחירות בארה"ב - נראה כי נסללה הדרך להעלאת ריבית.

 

פישר לא התייחס בדבריו לבחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב - ובעיקר התמקד באפשרות שהעלאת ריבית בארה"ב תביא למשברים כלכליים במדינות אחרות.

 

פישר טען כי כלכלות שכנות יוכלו להתמודד עם השלכות העלאת הריבית בארה"ב, ונימק זאת בעיקר בכך שהעלאת הריבית תתבצע בקצב איטי. "הריבית צפויה לעלות בקצב איטי יותר, וכן בשיעור מצרפי נמוך יותר, לעומת מקרים קודמים של הידוק מוניטרי בארה"ב", אמר פישר.

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: גיא אסייאג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x