שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ח"כ מיקי זוהר: "נשקול להגביל את עמלות הבנקים במסגרת חוק שינוי מבנה הבורסה"

במסגרת דיון נוסף על שינוי מבנה הבורסה בוועדת הכספים, חשף זוהר כי באוצר בוחנים את האפשרות להפחית את המס על רווחי הון בבורסה

רחלי בינדמן 14:5310.11.16

"נשקול להגביל את עמלות הבנקים במסגרת חוק שינוי מבנה הבורסה". כך אמר ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), המנהל את הדיון המתקיים כעת בוועדת הכספים של הכנסת בעניין חוק שינוי מבנה הבורסה וניתוק הבנקים ובתי ההשקעות מהשליטה בה.

 

זוהר ציין בדיון כי הוא בוחן אפשרות להטיל פיקוח על עמלות המסחר שגובים הבנקים ובתי ההשקעות מהציבור. זאת לאחר שמצא כי העמלות שגובים הבנקים גבוהות פי כמה מהעמלות שגובה מהם הבורסה. נציג הבנקים עו"ד אייל דותן הבהיר כי הבנקים לא מתנגדים לשינוי המבני. ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) איים כי לא יתמוך בהצעת החוק אם לא יבוטלו דמי המשמרת בבורסה.

פרופ' משה בן חורין אמר כי "רפורמת השינוי המבני חשובה מאין כמותה. צריך לשרת את הציבור וצריכים לדאוג לצמיחת המשק. צמיחת המשק תבוא דרך הבאת הון". בן חורין עמד בראש הוועדה שהקים יו"ר רשות ני"ע פרופ' שמואל האוזר לבדיקת מצבה של הבורסה לפני מספר שנים, שבמסגרתה הומלץ לקדם את השינוי המבני.  

 

בורסת תל אביב. יוסיפו סעיף האוסר על מכירת הבניין בורסת תל אביב. יוסיפו סעיף האוסר על מכירת הבניין

 

"הרפורמה תוזיל את עלויות ההון. התהליכים בעולם הם כאלה שהבורסות הולכות ומכניסות פנימה מגזרים של כל המסחר שנעשה מעבר לדלפק, מחוץ לבורסה. הבורסה נוגסת בהם ומכניסה פנימה דרך יותר גמישות לחוזים עתידיים, לאופציות, למכשירים אחרים. כדאי שכולם יתרכזו איך לקדם את החוק ולא לשמור על האינטרסיים האישיים שלהם", אמר בן חורין. עם זאת, הוא הבהיר כי השינוי המבני אינו מספיק כדי להוציא את הבורסה מהבוץ. על כך השיב ח"כ זוהר "אני רוצה לחשוף בפניכם כי בימים אלו בוחנים באוצר שורה של הקלות נוספות וביניהן הפחתת מס על רווחי הון בבורסה והקלות רגולציה. מקווה שהעניין הזה יתקדם מהר".

 

חברי הכנסת הביעו חשש מכך שלאחר השינוי המבני, בעלי הבורסה ימכרו את בניין הבורסה המפואר שבנו בתל אביב וימשכו את הכסף של המכירה כדיבידנד. מיקי זוהר הודיע כי לחוק יתווסף סעיף האוסר על מכירת הבניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x