$
בורסת ת"א

ההפרשה בפרשת האפיפן הובילה את מיילן להפסד של 120 מ' דולר ברבעון השלישי

יצרנית התרופות הגנרית פרסמה בדוחותיה הכספיים כי הפרישה 465 מיליון דולר עבור ההסדר עם ממשלת ארה"ב; הכנסות של מיילן הסתכמו ב-3.06 מיליארד דולר, עלייה של 13% לעומת הרבעון המקביל

דרור רייך 11:4110.11.16

יצרנית התרופות הגנרית מיילן ציינה אמש (ד') כי היא פועלת בכדי לסיים ולהגיע להסדר עם ממשלת ארה"ב על החזרים בגין רווחים על טיפול החירום לאלרגיה בדמות מזרק האיפיפן חירום (EpiPen) שלה, כחלק מתוכנית ביטוח הבריאות הפדארלית (Medicaid).

 

בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה פרסמה מיילן הפרישה 465 מיליון דולר עבור ההסדר שהוביל אותה לרשום הפסד נקי של 120 מיליון דולר אל מול רווח של 430 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

המחלוקת סביב האפיפן כרוכה בסיווגה כתרופה גנריות ולא כמותג, מה שהוביל להחזרים קטנים משמעותית מהמדינה מתוכנית ה-Medicaid. ברם, למרות ההפרשה מחלקת המשפטים האמריקאי וגופים אחרים טרם אישרו הסכם שכזה.

 

מנכ"לית מיילן, הת'ר ברש, ציינה בשיחת הועידה עם אנליסטים, "תשלום השתתפות העצמית הגבוה, ותמחור התרופות יצר רוח נגדית בארה"ב נגד עסקיה של מיילן. "מוטב שהיינו צפויים את ההאצה בעלויות עבור הלקוחות שלנו" היא אמרה.

 

הת'ר ברש מנכ"לית מיילן הת'ר ברש מנכ"לית מיילן צילום: cnbc

 

לאחר סיומם של הבחירות בארה"ב לנשיאות, ברש סיכמה שהיא מקווה להיות חלק מהדיון שנועד למצוא פתרונות לשקיפות טובה יותר סביב המורכבות של תמחור תרופה.

 

מיילן דיווחה על הכנסות של 3.06 מיליארד דולר, עלייה של 13% לעומת הרבעון המקביל. המכירות בארה"ב עלו ב-1% והסתכמו ב-1.1 מיליארד דולר. כשישית מההכנסות מיוחסות לאפיפן שעמדו בשלושת החודשים על 420 מיליון דולר, עלייה של 4% בהשוואה לרבעון אשתקד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x