$
בורסת ת"א

מנכ"ל כלל ביטוח הודיע לחברה כי הוא מקבל את מגבלת שכר הבכירים

בשנת 2015 נהנה איזי כהן משכר של 6.8 מיליון שקל, כאשר עלות שכרו המקסימלית עומדת על 13 מיליון שקל בשנה. חוק הגבלת שכר הבכירים מכתיב לכהן תקרה של 2.5 מיליון שקל

רחלי בינדמן 13:0708.11.16

כלל ביטוח מעדכנת את מדיניות התגמול לבכירים בה ונותנת התייחסות ספציפית למנכ"ל איזי כהן, שיש הטוענים כי צפוי לפרוש מתפקיד המנכ"ל בתוך שנה.

 

עד כה, עלות שכרו המקסימאלית של כהן עמדה על 13 מיליון שקל בשנה כולל בונוסים. ב-2015 נהנה כהן משכר בעלות של 6.8 מיליון שקל. כעת מעדכנים את מדיניות התגמול במסגרת חוק מגבלת שכר הבכירים החדש, שמגביל את עלות השכר לבכירים במערכת הפיננסית ל-2.5 מיליון שקל בשנה.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החוק הביא לחלופת מכתבים לא כל כך שגרתית בין החברה לכהן. כלל ביטוח התקשרה עם כהן בהסכם העסקה שיהיה בתוקף עד אוקטובר 2017. במכתב ששלחה לכהן פירטה החברה (כלומר דירקטוריון החברה) כי החל מאוקטובר ישולם לכהן תגמול קבוע בלבד, שיוגבל לעלות שנתית של 2.5 מיליון שקל בשנה. 

 

כלל מדווחת כי כהן שלח לחברה מכתב תשובה ב-7 בנובמבר 2016 בו הודיע ליו"ר הדירקטוריון, דני נוה, כי הוא "מקבל את מכתב החברה, תוך שמירה על זכויותיו על פי הדין וההסכם".

 

כלל רומזת כי יתכן וכהן לא ימשיך בתפקידו לאחר תום תקופת ההתקשרות מולו. באחרונה מינה כהן לתפקיד עוזרו האישי במשרה חלקית את שמעון קלמן שהיה יד ימינו בעת כיהן כמנכ"ל מגדל, ויש המסמנים אותו כיורש של כהן בעת שיחליט לפרוש מתפקידו.

 

שמעון קלמן שמעון קלמן צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x