$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה שלילית בבורסת ת"א; אופקו ירדה ב-6.6% לאחר הדוחות

מדדי ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.9% כ"א, מחזור המסחר הסתכם במיליארד שקל. לאחר סיכום הרבעון: אורמת טכנולוגיות עלתה ב-1%, גב ים נחלשה ב-0.6%, פריון קפצה ב-12%

כתבי שוק ההון 17:3608.11.16
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז ביומד נדל"ן 15

 

17:30 - נעילה יורדת בת"א: מדדי ת"א 25 ות"א 100 ירדו שניהם ב-0.9%, מחזור המסחר הסתכם ב-1.01 מילארד שקל. החברה לישראל סגרה את היום בפסגת ת"א 25 עם עלייה של 1.7%, סודהסטרים עלתה ב-4.1% בראש ת"א 75.

 

זה מה שעשו החברות שפרסמו ביממה האחרונה את דוחותיהן: אורמת טכנולוגיותעלתה ב-1%, אופקונפלה ב-6.6%, גב יםירדה ב-0.6%, מזורעלתה ב-0.1%, פריוןקפצה ב-12% ופלוריסטם ירדה ב-5%.

 

16:10 - טבעהודיעה על מינויו של מר דיוויד סטארק לתפקיד סמנכ"ל בכיר ויועץ משפטי ראשי של החברה. מר סטארק יצטרף לצוות ההנהגה הבכירה של החברה ויחליף את ריצ'רד אגוזי, היוצא לחופשה מסיבות אישיות

 

15:35 - הדולר והיורו שמרו היום על יציבות מול המטבע הישראלי. השער היציג של היורו נקבע על 4.21 שקלים והשער היציג של הדולר נקבע על 3.81 שקלים.

 

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "לאחר שצנח ביום שני אל מתחת לרף 3.78, הדולר-שקל מתאושש בחוזקה מעלה ומטפס אל מעל 3.81, וזאת על רקע סגירת חקירת המיילים נגד הילרי קלינטון וחלק מתוצאות האמת שמעידות על היתרון של קלינטון במדינות המפתח. התגובה של השווקים לכל אורך השבועות האחרונים ברורה למדי. סבירות גבוהה לניצחון של קלינטון מביא להתחזקות הדולר והנכסים המסוכנים, ואילו בכל פעם שטראמפ מרים את ראשו הדולר קורס והמניות גם כן יורדות".

 צילום: בלומברג

 

15:20 - קצוות במדד ת"א 25: אופקו שיורדת ב-2.6% ובזק שנחלשת ב-2% נמצאות בתחתית המדד. מיילן שעולה ב-1.6% ואורמת שמתחזקת ב-1.5% בולטות בצד החיובי.

 

14:00 - מנכ"ל כלל ביטוח הודיע לחברה כי הוא מקבל את מגבלת שכר הבכירים. בשנת 2015 נהנה איזי כהן משכר של 6.8 מיליון שקל, כאשר עלות שכרו המקסימלית עומדת על 13 מיליון שקל בשנה. חוק הגבלת שכר הבכירים מכתיב לכהן תקרה של 2.5 מיליון שקל.

 

 

איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח צילום: עמית שעל

 

13:30 - קולפלנט חתמה עם ארטרקס הסכם להפצה בלעדית של מוצר לטיפול בדלקות גידים. הזמנה ראשונה של המוצר תסופק לארטרקס כבר בחודש הבא. מניית החברה מאבדת 3.5% מערכה. 

 

11:50 - חברת רבל דיווחה כי במהלך התקופה שחלה החל מיום 25 באוגוסט 2016, מועד פרסום הדוח הכספי לתוצאות הרבעון השני ועד היום, התקשרו חברות הקבוצה בהסכמי מסגרת חדשים לאספקת מוצרים ותבניות בהיקף כולל של כ- 80.5 מיליון יורו.

 

11:30 - פלוריסטם, המפתחת תרופות המבוססות על תאי גזע משליה,דיווחה אתמול כי קיבלה אישור לפטנט מרכזי מהמשרד לקניין רוחני בסין. הפטנט נוגע לטיפול במצבים של אספקת דם מוגבלת. בתגובה עלתה מניית החברה ב־4.62%. היום, מניית החברה יורדת ב-2%.

 

פלוריסטם פלוריסטם

 

10:20 - יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס, מתייחס בסקירתו השבועית לבחירות לנשיאות בארה"ב שייערכו היום ומעריך כי "השוק כבר מוכן לכל תוצאה אפשרית אך אין ספק שגורם הפחד במקרה של ניצחונו של טראמפ עשוי לטלטל את השווקים למרות שאנו מעריכים כי מהר מאוד זה צפוי לתקן". חברון מציין כי "בשנה הנוכחית כבר קיבלנו הפתעה פוליטית שטילטלה את השווקים (תוצאות משאל העם בבריטניה), אך הזעזוע הוכיח להיות קצר טווח". חברון מתייחס להשפעת הזוכה בבחירות בארה"ב להחלטת הפד להעלות את הריבית בחודש הבא ומעריך כי "בהחלט ייתכן שהפד ירצה לשדר עסקים כרגיל ולהעלות את הריבית. דחייה של הריבית בעקבות הבחירות תתרחש רק במקרה של טלטלה מאוד רצינית בשווקים, אחת שדומה לזו שהתרחשה בתחילת השנה בעקבות הקריסה של מחירי הנפט. אנחנו לא צופים אחת כזו או אפילו דומה לה, במידה וטראמפ ינצח בבחירות. עם זאת, אסור לשכוח את הנפט שבינתיים ממשיך לאבד גובה ובהחלט עשוי להפוך לטריגר שלילי נוסף בשווקים".

 

9:45 - המסחר בתל אביב נפתח עם ירידות קלות. ת"א 25 יורד ב-0.3% בעוד ת"א 100 מחסיר 0.1%. אורמת טכנולוגיות עולה בפתיחה ב-2.4% אחרי הדוח הרבעוני, וגם אופקופעילה בפתיחה אחרי הדוח הרבעוני שלה עם ירידה של 2.6%. אופקו דיווחה על הפסד רבעוני של 15 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 128 מילין דולר ברבעון המקביל.

 

פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו צילום: יובל חן

 

חברת הנדל"ן מישורים דיווחה היום כי דניאל לבנטל צפוי להתמנות למנכ"ל החברה, וזאת במקומו של רמי שריקי, שימונה לתפקיד של יו"ר פעיל.

 

9:30 - גם גב יםמדווחת הבוקר על תוצאות כספיות. ה-NOI של חברת הנדל"ן עלה ב-9% ברבעון, ועמד על 104 מיליון שקל. הרווח הנקי עמד על 53 מיליון שקל, צמיחה של 26%.

 

8:35 - אורמת טכנולוגיות, המנוהלת על ידי יצחק אנג'ל, פרסמה את תוצאות הרבעון השלישי ומדווחת על הכנסות שיא בהיקף של 184.6 מיליון דולר, צמיחה של מעל 13% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. יחד עם פרסום התוצאות הודיעה החברה כי היא מעלה את תחזית ההכנסות וה-EBITDA המתואם לשנת 2016.

יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת

 

חברת המחקר אדיסון פירסמה הבוקר סקירה מחמיאה על חברת פוינטר. "על בסיס תוצאות המחצית הראשונה, אשר נפגעו משינויים בשערי מטבע, המנייה נסחרת לפי מכפיל רווח צפוי בדיסקאונט של 34% בהשוואה לחברות דומות. אנו רואים פוטנציאל להערכה מחודשת על סמך שיפור בצמיחת ההכנסות שצפויה להיות מואצת על ידי רכישה שנעשתה לאחרונה בברזיל, מגוון מוצרים חדשים בפיתוח, ועלייה בשיעורי ההכנסות משירותים".

 

7:30 - שוקי אסיה נסחרים הבוקר בעליות קלות, לאחר הזינוקים אמש בוול סטריט. אתמול, דאו ג'ונס הוסיף לערכו 2.1%, בעלייה היומית החדה ביותר שלו מאז חודש אוגוסט 2015, S&P 500 שבר תשעה ימים רצופים של ירידות, כשהתחזק ב-2.2% ביום הטוב ביותר שלו מאז מרץ האחרון ונאסד"ק עלה ב-2.4%. הזהב ירד ב-1.9%, והנפט עלה ב-1.9%.

 

המניע לעליות בעולם הוא הבחירות בארה"ב, שייפתחו היום בשעה 13:00 שעון ישראל. מה שדחף לעליות בשוקי העולם הם ההערכות כי הילרי קלינטון תצליח בסופו של דבר לגבור על דונלד טראמפ. טראמפ נחשב למועמד מסוכן יותר עבור השווקים, ונחשב כמי שיגביר את חוסר הוודאות במערכת הכלכלית, וכן כמי שיפעל כנגד הסכמי סחר בינלאומיים.

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אתמול, הבורסה בת"א ננעלה בירוק כהה, עם רוח קבית מארה"ב: המדדים ת"א 100 ות"א 25 עלו ב-1.4%. מדד ת"א בנקים התחזק ב-1.8% מזרחי טפחות רשם עלייה חדה של 3.2%, לאומי התחזק ב-2.7%. דסק"ש זינקה ב-8% על רקע ההשלמה הצפויה של מכירת אדמה. מחזור המסחר הסתכם ב-1.22 מיליארד שקל.

 

המסחר בבורסה המסחר בבורסה צילום: צביקה טישלר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x