$
בורסת ת"א

ותודה למתחרות: קופת הגמל של ילין לפידות עקפה את אקסלנס בהיקף הנכסים

ילין לפידות גייסה 818 מיליון שקל בספטמבר. כעת היא מנהלת 24 מיליארד שקל ומתקרבת להראל, שבמקום החמישי. מיטב דש, השנייה בהיקף הנכסים, ספגה את הפדיונות הכבדים ביותר בספטמבר

רחלי בינדמן 08:4807.11.16

חברת הגמל של ילין לפידות עוקפת לראשונה את היקף הנכסים המנוהל של אחת החברות הוותיקות בענף, אקסלנס. נכון לסוף ספטמבר, חברת הגמל וההשתלמות של ילין לפידות מנהלת 24.2 מיליארד שקל, בעוד היקף הנכסים של חברת הגמל של אקסלנס עומד על 23.2 מיליארד שקל.  

הפער שילין לפידות פתחה השנה בתשואות הגמל, בין היתר בזכות חשיפה גבוהה למניות היתר בישראל ולארה"ב לעומת אירופה, מתורגמת לגל של העברות כספים ממתחרות. בספטבמר לבדו עזבו 818 מיליון שקל נטו את המתחרות לטובת ילין לפידות, ומתחילת שנה גייסה חברת הגמל 2.7 מיליארד שקל. לעומתה, מנורה מבטחים, שנמצאת במקום השני מבחינת היקף הכספים שעברו מהמתחרות, גייסה 71 מיליון שקל בלבד בספטמבר.

 

חברת הגמל של אנליסט, שבולטת לטובה בתשואות מתחילת השנה, סוף סוף מתחילה לתרגם את התוצאות לגיוסים עם העברות נטו חיוביות של 7 מיליון שקל בספטמבר. עם זאת מתחילת השנה המאזן עדיין שלילי — העברות נטו שליליות של 161 מיליון שקל. על פי הערכות, הגיוסים באנליסט יתגברו בחודשים הקרובים.

חברת הגמל של מיטב דש, בניהולו של טדי לין, שאיבדה למתחרות 287 מיליון שקל בספטמבר ו־1.27 מיליארד שקל מתחילת השנה. גם אלטשולר שחם, שהיתה בין המגייסות בשנים האחרונות, סובלת מיציאת כספים: 19 מיליון שקל בספטמבר ו־317 מיליון שקל מתחילת השנה.

 

 

בענף הפנסיה, שתי הקרנות הגדולות — מבטחים של מנורה מבטחים ומקפת של מגדל — אחראיות לעיקר תנועת הכספים הדלילה בין הגופים. מבטחים העבירה ממתחרות בספטמבר 114 מיליון שקל בעוד מקפת פדתה 114 מיליון שקל. בקרב המתחרות האחרות כניסת ויציאת הכספים היא דלילה ומשקפת את הפסיביות של חוסכי הפנסיה לעומת הגמל. אך קרן הפנסיה של פסגות בולטת לטובה עם העברות חיובית של 45 מיליון שקל בספטמבר ו־173 מיליון שקל מתחילת השנה.

 

בנובמבר, החודש הראשון לרפורמת ברירת המחדל, תנועת הכספים בענף הפנסיה צפויה להשתנות. ניצנים זעירים ניתן לראות כבר בספטמבר בקרן של הלמן־אלדובי. מדובר באחת משתי הקרנות שזכו במכרז האוצר ומציעות דמי ניהול אפסיים לחוסכים (השנייה היא הקרן של מיטב דש). הקרן של הלמן־אלדובי הציעה את דמי הניהול המופחתים (0.001% מהצבירה ו־1.49% מההפקדות החודשיות) כבר מספטמבר והצליחה לעבור לראשונה לגיוסים השנה. הקרן גייסה 1.3 מיליון שקל נטו, וזאת חרף חולשה בתשואות בשנים האחרונות.

 

טדי לין, מנכ"ל חברת הגמל של מיטב דש טדי לין, מנכ"ל חברת הגמל של מיטב דש

 

טדי לין, מנכ"ל חברת הגמל של מיטב דש
בטל שלח
    לכל התגובות
    x