$
בורסת ת"א

אמיר אפרתי וניר טרלובסקי מצטרפים לדירקטוריון מטומי

להערכת קרן ברוש, שווי נכסי חברת הפרסום המקוון אמור לנוע סביב 467-285 מיליון דולר, המשקף פרמיה של 200% לעומת שווי השוק בת"א

גולן חזני 16:0806.11.16
אמיר אפרתי וניר טרלובסקי מצטרפים לדירקטוריון חברת מטומי. בכך רושמת קרן ברוש שבניהול השניים הישג משמעותי - חדירה לחברת הפרסום במובייל כמשקיע הרבה יותר אקטיבי, שביכולתו להשפיע ולשנות את האסטרטגיה שלה.

 

האסיפה הכללית של בעלי המניות אישרה ברוב של 63% מול 37% את הגדלת דירקטוריון החברה לעשרה חברים במקום שמונה, ואת צירופם של אפרתי וטרלובסקי.

עם בעלי המניות הגדולים של מטומי, שבניהול עופר דרוקר, מצויים קרן ויולה וענקית הפרסום הצרפתית פובליסיס. זו האחרונה הצביעה, ככל הידוע, נגד צירופם של אפרתי וטרלובסקי לדירקטוריון של מטומי.

 

יו"ר מטומי רופרט האוול אמר כי הוא מקדם בברכה את צירוף השניים לדירקטוריון ומשוכנע שנסיונם יניב ערך לפעילותה של החברה. "השניים מתייצבים לצד המטרות האסטרטגיות של החברה ואני מצפה לתרומתם בקידום המטרות האלה", אמר האוול.

 

מטומי איבדה 60% מערכה מאז ההנפקה

קרן ברוש נכנסה להשקעה במטומי באוגוסט האחרון. ב־10 בספטמבר היא הפכה בעלת עניין, עם אחזקה של 6.93% ממניות החברה. בסקירה שפרסמה אז לגופים המוסדיים הישראלים ושלחה גם לדירקטוריון, טענה ברוש: "למטומי נכסים אטרקטיביים עם פוטנציאל חבוי, בסיכון גבוה להידרדרות עסקית. עסקי החברה הורעו בצורה משמעותית מאז ההנפקה בשל היעדר כיוון אסטרטגי, משום שהעסק אינו מנוהל כראוי ועקב חוסר נטילת אחריות. בעלי מניות של מטומי בפרט וקהילת המשקיעים ככלל מתוסכלים מאוד ממצבה של החברה".

 

מטומי נסחרת בבורסת לונדון לפי שווי של 565 מיליון שקל (כ־124 מיליון ליש"ט). על פי הערכת ברוש, שווי נכסי החברה אמור להיות גבוה בהרבה ולנוע סביב 467-285 מיליון דולר. שווי זה מייצג פרמיה של 95%-217% על מחיר המניה בבורסה. מטומי איבדה 60% מערכה מאז ההנפקה ב־2014 לאור שינויים בשוק הפרסום המקוון, שהכו ברבות ממתחרותיה.

 

מימין מנכ"ל מטומי עופר דרוקר ואמיר אפרתי מימין מנכ"ל מטומי עופר דרוקר ואמיר אפרתי צילומים: עמית שעל, אוראל כהן

 

החלופות: מיזוג ומכירה של חלק מפעילויותיה

נוכח הטענות כלפי התנהלות החברה, בקרן ברוש דרשו כי דירקטוריון מטומי יפנה לבנק השקעות כדי שיבחן אלטרנטיבות אסטרטגיות לייעול התפעול ולארגון מחדש של מבנה העלויות בחברה. זאת במטרה שהממצאים יוצגו לדירקטוריון החברה ולאסיפת בעלי המניות שלה.

 

הדירקטוריון החל בחודש יוני לפעול לגיוס בנק השקעות. בחודש אוקטובר הודיעה החברה כי התקשרה עם בנק ההשקעות RBC כיועץ פיננסי אשר יבחן עבורה חלופות אסטרטגיות. החברה לא פירטה מהן החלופות הללו, אך האפשרויות העיקריות העומדות בפניה הן מיזוג עם חברה אחרת ומכירה של חלק מפעילויותיה.

 

בהודעה שפרסמה הדגישה מטומי כי ההתקשרות עם RBC היא "חלק מתהליך שיזם דירקטוריון החברה מתוך כוונה למקסם את הערך עבור בעלי המניות באמצעות בחינת כל האפשרויות העומדות בפני החברה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x