שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מיטב-דש: תשואות קופות הגמל בחודש אוקטובר יעמדו על ממוצע של כ-0.7%

יבלטו לטובה קופות שהשקיעו רכיב גדול מנכסיהן במניות בחול בדגש אל אירופה ויוון ובאג"ח קונצרניות בישראל

רחלי בינדמן 13:3301.11.16

התשואה הנומינלית המשוקללת של קופות הגמל באוקטובר 2016 צפויה לעמוד על תשואה של 0.3%, כאשר הבולטות מביניהן לחיוב הן אלו שהשקיעו רכיב גדול מנכסיהן בשוקי המניות בחו"ל (באירופה וביפן) ובשוק האג"ח הקונצרני בארץ.  

כך עולה מנתונים שמפרסם אבי ברקוביץ, מנהל מערך אשראי של מיטב-דש גמל ופנסיה. התשואה הנומינלית של קופות הגמל הגדולות צפויה לנוע בין תשואה של 0.1% לבין תשואה של 0.5%. תשואות קופות הגמל בתעשייה כולה צפויות לנוע בטווח מעט רחב יותר שבין תשואה אפסית לבין תשואה של 0.7%.

 

עליות השערים בשוקי המניות בחו"ל (באירופה וביפן) ובשוק האג"ח הקונצרני בארץ פעלו כגורם חיובי לתשואות הקופות החודש. מנגד, ירידות השערים בשוק האג"ח הממשלתי פעלו כגורם ממתן.

 

בשוקי המניות בעולם נרשמה מגמה מעורבת: בארה"ב נרשמו ירידות שערים: מדד ה-S&P ירד ב-1.2%, מדד הדאו ג'ונס נותר ללא שינוי ואילו מדד הנאסד"ק ירד ב-1.5%. באירופה נרשמה מגמה חיובית: ה-DAX הגרמני עלה ב-2.5%, ה-Eurostoxx 50 עלה ב-2.1%, וה-CAC הצרפתי עלה ב-1.5%. ביפן נרשמה מגמה חיובית מובהקת והניקיי עלה בשיעור של 4.4%. כל אלו במונחי מטבע של אותן מדינות.

 

בשוק המניות בארץ נרשמה מגמה מעורבת: מדד ת"א 25 ירד ב-2.6%, מדד ת"א 100 ירד ב-2.4%, ואילו מדד ת"א 75 עלה ב-0.4% ומדד יתר 50 עלה ב-1.0%.

באג"ח הקונצרני המקומי נרשמה מגמה חיובית מתונה. מדד התל בונד 20, מדד התל בונד 40 ומדד התל בונד 60 עלו ב-0.2% כ"א. אגרות החוב הלא מדורגות עלו בכ-0.2%.

 

 צילום: shutterstock

 

מדד אגרות החוב הממשלתיות הצמודות למדד ירד בשיעור של 0.2%. בחינת תשואותיהן על פי התפלגות טווחי הפדיון שלהן מצביעה על מגמה מעורבת, כאשר אגרות החוב לטווח של 2–0 שנים עלו ב-0.1%, האג"חים לטווח של 2-5 שנים עלו ב-0.1% והאג"חים לטווח של 10–5 שנים נותרו ללא שינוי. האג"חים לטווחים ארוכים מ-10 שנים (אין להן מדד) ירדו בשיעור חד יותר.

 

מדד אגרות החוב הממשלתיות השקליות הלא צמודות (שחרים) ירד בשיעור של 0.3%. בחינת תשואותיהן על פי התפלגות טווחי הפדיון שלהן מצביעה על ירידות שערים, כאשר השחרים הקצרים לטווח של 2–0 שנים נותרו ללא שינוי, השחרים הבינוניים לטווח 2-5 שנים ירדו ב-0.1%, והשחרים הארוכים לטווח של 5 שנים ויותר ירדו ב-0.5%. המק"מים והגילונים נותרו ללא שינוי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x