$
בורסת ת"א

שפע ימים דיווחה על מציאת אבן חדשה - נדירה ומעט רדיואקטיבית

חברת חיפושי אבני החן באזור נחל הקישון דיווחה על מציאת מינרל מסוג היבוניט - דיווח שעדיין לא מספק שום מידע על ההיתכנות הכלכלית של כרייה מסחרית באזור

גיל קליאן 10:4901.11.16

חברת שפע ימים, שעוסקת בחיפושי אבני חן בנחל הקישון והסביבה בעקבות נבואה של הרבי מליובאוויטש, דיווחה היום (ג') על מציאת אבן חן מסוג חדש.

 

כמו דיווחים קודמים ודומים של החברה - לא נכללו בדיווח הערכות כלשהן לגבי שווי האבנים שנמצאו, כך שלא ניתן להעריך האם קיימת כדאיות כלכלית בהפקתן של אותן אבני חן משטחי החיפושים של החברה.

מה דעתך על מניית נלה דיגיטל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

האבן החדשה שהתגלתה היא אבן מסוג "היבוניט" - ובכך ממשיכה שפע ימים להעשיר את אוצר המילים של המשקיעים בבורסה בתל אביב, וללמד אותם על סוגים חדשים של אבני חן שלא הכירו מעולם.

 

החברה מדווחת כי "המינרל היבוניט (שאינו בתצורת אבן חן) נמצא עד כה בעולם בסלעים שעברו "התמרה" (שינוי מבני ומינרולוגי בסלע עקב תנאי לחץ וטמפרטורה קיצוניים) ובמטאוריטים שהגיעו לכדור הארץ. כמו כן הוא נמצא בעבר בישראל בתצורת חתרורים, (כינוי גיאולוגי למחשוף סלעים המורכב ממינרלים שונים) המורכבת מסלעים שעברו התמרה בדרגה נמוכה, באזור שבין ערד ליריחו, בשיפולי הרי יהודה המזרחיים".

אבי טאוב מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב מנכ"ל שפע ימים

 

בדיקה נוספת באתרים המספקים מידע על מינרלים שונים מגלה כי אכן מדובר במינרל נדיר - שנקרא על שמו של החוקר הצרפתי פול היבון, שגילה את המינרל לראשונה במדגסקר. לא ברור מה השימושים במינרל זה - שאחת מתכונותיו היא גם מידה נמוכה של רדיואקטיביות.

 

החברה גילתה את האבנים כחלק משיתוף פעולה עם פרופסור אוסטרלי בשם וויליאם גריפין. גריפין בחן את אחד המדגמים של החברה באזור, וגילה כי 2% מהממצאים שם היו אבני היבוניט.

 

גם נתון זה לא מצליח לשפוך אור על הסבירות ששפע ימים תצליח למצוא מרבץ אבני חן בעל כדאיות כלכלית לכרייה מסחרית. החברה דיווחה כי "נכון למועד הדיווח לא הוערך שווין הכלכלי של אבני ההיבוניט שנמצאו על ידי החברה או שאפשר כי ימצאו בכמויות מסחריות בשטחי ההיתרים בהן פועלת החברה. יודגש כי רק המשך פעילות אקספלורציה במקטע התיכון של נחל הקישון, בהתאם לתוכנית העבודה של החברה, תביא את החברה לשלב בו ניתן יהיה לבחון את הכדאיות הכלכלית לפתיחת מכרה מסחרי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x