$
שווקי חו"ל

המכשיר המתלקח של סמסונג חיבל בתחזיות של DSPG

חברת שבבי המולטימדיה צופה קיפאון בהכנסות הרבעון הרביעי בשל הפסקת ייצור גלקסי נוט 7, שעבורו היתה אמורה לספק 5 מיליון שבבים

דרור רייך 07:1601.11.16

הפסקת הייצור של מכשיר הדגל של סמסונג, הגלקסי נוט 7, פגע גם ב־DSPG הישראלית. הכנסות ספקית שבבי המולטימדיה, שהיתה אמורה לספק שבבים לחלק ממכשירי הסלולר, אמנם עלו ברבעון השלישי, אך החברה פרסמה תחזיות מאכזבות לרבעון הרביעי. הכנסות החברה, בניהולו של עופר אליקים, זינקו ב־10% והסתכמו ב־38.8 מיליון דולר ברבעון השלישי. עם זאת, התחזית לרבעון הרביעי, שעומדת על 36-34 מיליון דולר, מציבה בסימן שאלה את המשך הצמיחה. ברבעון הרביעי של 2015 עמדו הכנסות החברה על 33.8 מיליון דולר.

על פי הערכות, בשנה הראשונה למכירת המכשיר של סמסונג, DSPG היתה אמורה לספק למחצית מהמכשירים 5 מיליון שבבי Clear־HD לסינון רעשים, שכעת לא יימכרו. בשל הספקת ייצור המכשיר, החברה הפסידה הכנסות של כמיליון דולר ברבעון (הכנסות שהיו צפויות להיות מוכרות החל מהרבעון הרביעי).

 

הרווח הנקי של DSPG ברבעון השלישי יותר מהוכפל ועמד על 4.5 מיליון דולר. הרווח למניה הסתכם ב־19 סנט, מעל תחזיות האנליסטים שציפו לרווח של 6 סנט. מאז אמצע ספטמבר נפלה מניית DSPG, שנסחרת בנאסד"ק, ב־10.6% וכעת שווי החברה עומד על 231 מיליון דולר. עם זאת, אתמול בתחילת המסחר עלתה המניה ב־3.85%.

 

מכשיר הגלקסי נוט 7 הושק באוגוסט האחרון. לאחר דיווחים רבים על התחממות יתר עד כדי בעירה, החליטה החברה בתחילת ספטמבר לבצע ריקול של המכשירים ולספק ללקחות מכשירים חלופיים. עם זאת, הלקוחות דיווחו שגם המכשירים החלופיים מתלקחים, ובתחילת אוקטובר נאלצה החברה להודיע על הפסקה כוללת של ייצור המכשיר. על פי הערכות המוקדמות, 19-17 מיליון מכשירים היו אמורים להימכר בשנתיים הקרובות.

סמסונג גלקסי נוט 7 סמסונג גלקסי נוט 7 צילום: עומר כביר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x