$
בורסת ת"א

תעודות הסל ימכרו היום 4% ממניות טבע בבורסת ת"א

תעודות הסל שמבוססות על חברת הדירוג העולמית MSCI יעברו להחזיק במניית טבע באמצעות ADR, שנסחר בארה"ב, במקום מניות שנסחרות בת"א

דרור רייך 07:3331.10.16

היום צפוי לטבע יום דרמטי בזמן נעילת המסחר בבורסת תל אביב. זאת מאחר שתעודות הסל שמבוססות על חברת הדירוג העולמית MSCI יעברו להחזיק במנייתה באמצעות ADR, שנסחר בארה"ב, במקום מניות שנסחרות בתל אביב.  

הסיבה למהלך היא שהיקף המסחר במניית טבע בתל אביב (כ־100 מיליון שקל ביום) נמוך מדי ולא עומד בדרישות הסף של MSCI. בארה"ב, לעומת זאת, היקף המסחר במניה גדול פי עשרה.

 

עדיין לא ברור כיצד יתבצע השינוי, אם באמצעות המרה או מכירה (בתל אביב) וקנייה (בארה"ב). ייתכן שחלק מההמרה יתבצע באמצעות המסחר: מכירה בשלב הנעילה בתל אביב ורכישת ADR באותו הזמן בארה"ב. אם מנהלים רבים יבחרו בדרך המרה זו, יכול להיווצר פער קטן בין מחיר מניית טבע בתל אביב (שילחץ כלפי מטה) ובין ADR של טבע בארה"ב.

 

על פי הערכות, מדובר ב־4% מהון המניות של טבע, שאמור להימכר בחלקו או במלואו — 10 מיליון מניות בשווי 420 מיליון דולר. לא ברור כיצד הדבר ישפיע על מחיר מניית טבע, אם בכלל, ואם יהיו למהלך השפעות לוואי על יתר מניות מדד ת"א־25 ועל מחיר הדולר. בבורסת תל אביב מעריכים כי היקף ההמרות לא יעלה על 2 מיליארד שקל ומתכוננים לכל דרמה שלא תהיה על ידי נעילה שתימשך חצי שעה (במקום רבע שעה).

 

בתוך כך בית ההשקעות אי.בי.אי פרסם המלצת קנייה לטבע בטענה כי "ההיסטריה" סביב המניה מייצרת הזדמנות קנייה. ירידה של 36% במניית טבע מתחילת השנה ושל 18% רק בחודש אוקטובר והעובדה שהיא נסחרת במכפיל רווח נמוך של 6.9 על תחזית הרווח ל־2017 לא הרתיעו את בית ההשקעות שהעניק למניית טבע מחיר יעד של 63 דולר,

 

 זאת לעומת מחיר נוכחי של 42 דולר, הנמוך מקונצנזוס 33 האנליסטים המסקרים את טבע שמעניקים לה מחיר יעד ממוצע של 68 דולר. באי.בי.אי סבורים כי "אישור ה־FDA לגרסה הגנרית לקופקסון רחוק ותיתכן הפתעה בהגנה על פטנט התרופה" וכי הכרעה בנושא המשפטי ובאשר להשקת התרופה עצמה צפויה להיגרר אל תוך 2018.

גם HSBC העלה את המלצתו לקנייה ואת מחיר היעד למניה ל־65 דולר. דויטשה בנק, מנגד, נקב במחיר קנייה גבוה יותר של 68 דולר.

 

 צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x