$
בורסת ת"א

קרן השקעות אמריקאית תשקיע 62.5 מיליון דולר ב-GPM של ארקו

העסקה צפויה להתבצע לפי שווי של כ-630 מיליון דולר (כ-2.4 מיליארד שקל) ל-GPM

אורן פרוינד 11:1630.10.16

חברת ארקו החזקות מכניסה שותפה אמריקאית לפעילות תחנות הדלק שלה בארה"ב שמרוכזת תחת חברת GPM. ארקו הודיעה היום (א') כי Arko' Convenience Stores' תאגיד הנמצא בעקיפין בבעלות ובשליטה מלאה של ארקו, המחזיק במישרין בזכויות השליטה ב-GPM Investments (פעילות תחנות התדלוק), והתאגיד הקשור לקרן DK (Davidson Kempner), המחזיק ביתרת הזכויות ב-GPM, חתמו על מכתב כוונות לא מחייב עם קרן השקעות פרטית אמריקאית, המנהלת נכסים בהיקף של כ-3.7 מיליארד דולר, לרכישת יחידות השתתפות של GPM בהיקף כולל של 62.5 מיליון דולר.

 

העסקה צפויה להתבצע לפי שווי של כ-630 מיליון דולר (כ-2.4 מיליארד שקל) ל-GPM. קרן ההשקעות האמריקאית תרכוש את מלוא יחידות הבכורה הנמצאות בבעלות ארקו ו-DK בחלקים שווים תמורת כ-47.5 מיליון דולר. בנוסף תרכוש קרן ההשקעות כ-2.5% מיחידות ההשתתפות הרגילות ב-GPM מידי DK בתמורה לכ- 15 מיליון דולר. לאחר השלמת העיסקה תחזיק הקרן במלוא יחידות הבכורה שייצגו כ-7.5% מהשווי של מלוא הזכויות בהון GPM וב-2.5% מהיחידות הרגילות ב-GPM.

 

ארקו תמשיך להחזיק בשליטה באמצעות החזקת כ-75% מהיחידות הרגילות ב-GPM ו-DK תחזיק בכ-22.5% מהיחידות הרגילות ב- GPM. בד בבד הודיעה DK כי לאור הירידה בהחזקתה ב-GPM, ככל שעסקת הרכישה תושלם, קרנות הקשורות ב-DK בוחנות לאחר השלמת עסקת הרכישה לפרסם הצעת רכש למניות של ארקו בהיקף כולל של כ-10 מיליון דולר. המחיר למניה בהצעת רכש טרם נקבע ויושפע ממחיר עסקת הרכישה, היקף החוב של ארקו ושיקולים נוספים.

 

אריק קוטלר, יו"ר ומנכ"ל ארקו החזקות ומנכ"ל GPM אמר היום: "כניסת הקרן לפי שווי חברה של כ-630 מיליון דולר ל-GPM מעיד על הישגיה של החברה בשנים האחרונות ותוצאות ישום התוכנית האסטרטגית אשר בבסיסה הרחבת פעילותה. רכישת השליטה ב-GPM על ידי החברה בשנת 2011 נעשתה על פי שווי של כ-30 מיליון דולר".

 

אריק קוטלר אריק קוטלר צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x