$
שווקי חו"ל

החשש מאינפלציה: האם גל מכירות האג"ח הממשלתי יימשך?

האג"ח הבריטי והאמריקאי צנחו אתמול בחדות, והדבר מחזק הערכות כי השווקים מתקדמים לעבר שינוי מהותי במפת ההשקעות ובריחה מנכסים הנחשבים בטוחים

גיל קליאן 13:3128.10.16
האג"חים הממשלתיים נסחרו אתמול (ה') בירידות על רקע חששות המשקיעים מעליית האינפלציה. מגמת המכירה הביאה את האג"חים לתשואות שלא נראו מאז הטלטלה שנרשמה בשווקים בעקבות החלטת בריטניה לצאת מהאיחוד האירופי - לאחר פרסום תוצאות משאל העם בעניין בחודש יוני. בשעה זו נסחרות האג"ח של ארה"ב ובריטניה ביציבות.

 

האג"ח הממשלתי של ארה"ב ל-10 שנים הגיעה אתמול לתשואה של 1.85%. מדובר ברמת שיא של ארבעה חודשים. האג"ח הבריטי ל-10 שנים הגיע לתשואה של 1.15%, והוא בדרך לרשום את הירידה החודשית החדה ביותר מאז ינואר 2009. מדובר בתנודה החודשית השנייה בעוצמתה ב-20 השנים האחרונות.

 

 

יו"ר הפד ילן. הערכות כי תעלה את הריבית בדצמבר יו"ר הפד ילן. הערכות כי תעלה את הריבית בדצמבר צילום: בלומברג

 

התנודה חיזקה הערכות כי השווקים מתקדמים לעבר שינוי מהותי במפת ההשקעות. אחרי שנים של אינפלציה נמוכה, שנתמכה בין השאר במחירי סחורות נמוכים ובעלייה מינורית בשכר העובדים, וחיזקה את ההשקעות בנכסים שנחשבים "חסרי סיכון" כמו אג"ח ממשלתי ומניות של חברות בתעשיות מסורתיות שמחלקות דיבידנד באופן קבוע - השוק מתחיל להבין כי התקופה הקרובה תסמן את חזרתה של האינפלציה לרמות גבוהות יותר.

 

 

 

היציאה מהאג"ח הממשלתי מסמנת גם את ההערכות של המשקיעים כי רמת הסיוע של הבנקים המרכזיים תהיה בטווח הקרוב לפחות במגמת ירידה. הצפי הוא שהפד יעלה את הריבית בישיבתו הקרובה, מה שיקל גם על הבנקים המרכזיים האחרים לצנן את מהלכי התמיכה האגרסיביים שלהם כמו רכישות אג"ח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x