$
המלצות ואזהרות

אינווסטק משיגה תשואה עודפת בעזרת התמקדות בתחומי נישה

החברה מנהלת נכסים בהיקף 109 מיליארד דולר, מתוכם 51 מיליארד דולר בקרנות נאמנות אקטיביות. הקרנות, שמשקיעות בעיקר באג"ח של שווקים מתפתחים ובמניות של חברות מתחום הסחורות, מצליחות להכות את מדדי הייחוס שלהן

אפרים שטיינברוך, IFO 06:2726.10.16

חברת ניהול ההשקעות הבריטית אינווסטק (Investec) אמנם שייכת לקבוצה בעלת היסטוריה עסקית בישראל, אך היא עדיין שחקן קטן בשוק המוסדי המקומי.

 

אינווסטק ניהול השקעות, שחוגגת השנה 25 שנה להקמתה, מנהלת נכסים בהיקף של 109 מיליארד דולר ברחבי העולם. עם זאת, היקף ההשקעות של המוסדיים המקומיים בקרנות אינווסטק נאמד בעשרות מיליוני דולרים בלבד.

 

החברה־אם של איוונסטק היא קבוצת הבנקאות הדרום־אפריקאית אינווסטק (85%). הקבוצה, שנוסדה ב־1974, רכשה ב־1996 את יובנק, שאז נקרא בנק כללי לישראל ועם רכישתו שינתה את שמו לבנק איוונסטק (ישראל). ב־2004 מכרה הקבוצה את הבנק לבנק הבינלאומי.

 

דמי ניהול ממוצעים

 

51 מיליארד דולר מנכסי החברה מנוהלים בקרנות נאמנות.

 

כחברת קרנות גלובליות קטנה יחסית אינווסטק מתמקדת בתחומי נישה שבהן יש לה חוזקות, בהן השקעה בחוב בשווקים מתפתחים ובמניות של חברות מתחום הסחורות (מחצבים, גז ונפט). כשני שלישים מקרנות החברה הן קרנות מנייתיות והשאר קרנות שמתמחות באג"ח.

 

כ־39% מקרנות הקבוצה מדורגות בדירוג של 5–4 כוכבים על ידי חברת מורנינגסטאר.

 

מנהלי ההשקעות של החברה הם בעלי ניסיון רב ונהנים מעצמאות יחסית גבוהה, שמאפשרת להם להתמקד בניהול השקעות אקטיבי. מנהלי ההשקעות בוחנים את השקעותיהם על פי מתודולוגיה שמכילה אנליזה פאנדמנטלית, אנליזה טכנית ותיאוריות כלכלה התנהגותית. מחלקות השקעה ומחקר כוללות צוות אנליסטים רחב, שפועלים יחד לאורך זמן. משרדי החברה נפרסים על פני 12 מדינות ברחבי העולם, ושני מרכזי השקעות עיקריים, בדרום אפריקה ובבריטניה.

 

הקרנות של החברה נוהגות לשמור על מדיניות של דמי ניהול ממוצעים ביחס לחברות קרנות גדולות דומות. ממוצע דמי הניהול של הקרנות עומד על 1.6% לשנה, מעט מעל לממוצע הקיים בענף.

 

הקרנות הנבחרות

 

מבין מגוון הקרנות של אינווסטק בחרנו ארבע קרנות, שלוש מתמחות במניות ואחת מתמחה בחוב בשווקים מתפתחים. מדובר בקרנות UCITS (קרנות לציבור המפוקחות על ידי הרגולציה האירופית) שמדורגות בדירוג איכותי של מורנינגסטאר — זהב, כסף וארד.

 

הקרנות מנוהלות על ידי מנהלי השקעות ותיקים שמתמחים במניות ובאג"ח של מדינות משווקים מתפתחים. הקרנות השיגו תשואות עודפות לאורך זמן לעומת מדדי הייחוס שלהן.

 

השורה התחתונה: 39% מקרנות הנאמנות של אינווסטק מדורגות בדירוג של 5–4 כוכבים. דמי הניהול עומדים בממוצע על 1.6%, מעט מעל לממוצע הקיים בענף.

 

IFO מפיצת מוצרי מורנינגסטאר בישראל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x