$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחזר נוסף: אלי גבאי נכנס למירוץ לרכישת אורתם סהר

בעל השליטה באנגל משאבים הציבורית נפגש בנושא עם נציגי מחזיקי האג"ח של חברת הבנייה הקורסת - עוה"ד אופיר נאור וגיא גיסין. עורכי הדין נפגשו גם עם גורמים נוספים

גולן חזני 06:2426.10.16

אלי גבאי, בעל השליטה באנגל משאבים, נפגש אתמול (ג') עם נציגיהם של מחזיקי האג"ח של אורתם סהר וצפוי להגיש הצעה לרכישת החברה באמצעות קבוצת גבאי שבבעלותו. ל"כלכליסט" נודע כי גבאי קיים את הפגישה עם עוה"ד אופיר נאור וגיא גיסין. השניים נפגשו עם גורמים נוספים שטרם החליטו אם להגיש הצעות גם כן. כפי שפורסם מדובר בין היתר באזורים שבשליטת הרשי פרידמן ואאורה שבשליטת יעקב אטרקצ'י.

 

ההצעה של גבאי ומתענינים אחרים היא בשוויים נמוכים מאילו שהציעה הקבוצה בראשות ליאו נואי. נואי ומשקיעים נוספים חתמו על מזכר הבנות שלפיו יזרימו לאורתם סהר 50 מיליון שקל במזומן, בכפוף לבדיקת נאותות ולקבלת האישורים המתאימים, וקבלת אופציה להשקעה נוספת של 35 מיליון שקל, סכום שיועבר תוך חצי שנה ממועד השלמת העסקה ולפי שווי של 15 מיליון שקל לאורתם. זאת בתמורה ל־77% ממניות החברה.

 

גבאי רכש את השליטה באנגל משאבים במרץ האחרון כששילם 28 מיליון שקל תמורת 53% ממניות אנגל משאבים. הרכישה נעשתה בתום תהליך ארוך ומייגע שבו התמודד גבאי מול קבוצה של ואליו בייס ונתן חץ.

 

אנגל משאבים נסחרת בבורסה של תל אביב בשווי של 52 מיליון שקל. לחברה שתי סדרות אג"ח שהחוב כנגדן עומד על 150 מיליון שקל, וחוב בנקאי בהיקף 52 מיליון שקל. החברה סיימה את 2015 עם הכנסות של 47 מיליון שקל והפסד של 46.2 מיליון שקל. ההפסד המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם ב־33.8 מיליון שקל.

 

אנגל משאבים מחזיקה נדל"ן למכירה והשכרה ועוסקת בבנייה למגורים בישראל ובחו"ל. החברה מחזיקה בנדל"ן להשקעה בשווי מאזני שנאמד ב־335 מיליון שקל.

אסיפת מחזיקי האג"ח של אורתם סהר, אתמול אסיפת מחזיקי האג"ח של אורתם סהר, אתמול צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x