$
שווקי חו"ל

מקדונלד'ס: ההכנסות ירדו ב-2.9%, אך היכו את התחזיות

עמדו ברבעון השלישי על 6.4 מיליארד דולר; גם הרווח הנקי רשם ירידה - ל-1.3 מיליארד דולר - אך גם הוא עלה על צפי האנליסטים; אחת הסיבות לנתונים: הכנסתה לתפריט של ארוחת הבוקר המוגשת בכל שעות היום

שירות כלכליסט 15:3921.10.16

מקדונלד'ס פרסמה היום (ו') את דו"חותיה לרבעון השלישי, ואלה שולחים את מנייתה לעלייה של 3.5% במסחר המוקדם.

 

 

 

ענקית המזון המהיר דיווחה על תוצאות טובות מהצפוי: החברה רשמה ברבעון שעבר רווח נקי של 1.28 מיליארד דולר, או של 1.50 דולר למניה. בהשוואה ל-1.31 מיליארד דולר, או 1.40 דולר למניה, באותה התקופה אשתקד. אמנם מדובר בירידה בפרמטר זה, אך הצפי היה לרווח של 1.48 דולר למניה.

 

 

מה דעתך על מניית MCDONALDS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הכנסות החברה לרבעון היו 6.42 מיליארד דולר – ירידה של 2.9% לעומת 6.62 מיליארד דולר, אולם גם כאן מדובר בנתון הגבוה מהצפי שעמד על הכנסות של 6.28 מיליארד דולר.

 

המכירות בחנויות הזהות ברחבי העולם עלו ב-3.5% בעיקר בשל "ביצועים חזקים" ביפן, והמכירות בחנויות הזהות בארה"ב עלו ב-1.3%. עם זאת, הרשת דיווחה על ירידה במכירות בחנויות בסין

 

מניותיה של מקדונלדס ירדו ב-6.4% עד כה השנה. מדד S&P 500 עלה ב-4.8% באותה התקופה.

 

 צילום: רויטרס

 

נתוני הרווח של רשת המזון המהיר נובעים בחלקם מהפופולאריות החזקה של ארוחות הבוקר המוגשות למשך כל היום, וכן של חטיפי העוף החדשים ללא חומרים משמרים מלאכותיים שהכניסה לתפריט. שני אלו תרמו לחיזוק המכירות בארה"ב, חרף "התרככות מתמשכת בתעשייה".

 

 

 

מאז נטל לידיו את הפיקוד, מנכ"ל הרשת סטיב איסטברוק פועל לחיזוק מכירות החברה באמצעות צמצום התפריט, הגברת השקיפות לצרכן לגבי תהליכי הכנת המזון, וכן הכנסת ארוחת הבוקר בכל שעות היום ברבות ממסעדותיה בארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x