שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

לאחר שעלה ב-2.4% מתחילת החודש: הדולר שמר על יציבות מול השקל

שערו היציג של הדולר נקבע על 3.817 שקלים, עלייה של 0.1%. שערו היציג של היורו נקבע על 4.204 שקלים, ללא שינוי. FXCM: "נראה כי הבנק הפדרלי נחוש להעלאות השנה את הריבית"

בעוד ששוק המניות המקומי נסחר היום (ג') בעליות, שוק המט"ח התנהל על מי מנוחות. הדולר, שעלה ב-2.4% מתחילת החודש, שמר על יציבות מול המטבע הישראלי, וכך גם היורו. שערו היציג של הדולר נקבע על 3.817 שקלים, עלייה של 0.1%. שערו היציג של היורו נקבע על 4.204 שקלים, ללא שינוי.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים: "לאחר שטיפס אמש במסחר העולמי לשיא של 3.829, הרמה הגבוהה ביותר מאז 8 באוגוסט, הדולר-שקל נסוג מעט לאחור הבוקר לאזור 3.816. גם בעולם הדולר מתקן קלות כלפי מטה לאחר הזינוק של הימים האחרונים. עם זאת, המומנטום של הדולר עדיין חזק וזאת על רקע הציפיות הגואות להעלאת ריבית בדצמבר על רקע שורה של התבטאויות מצד בכירים בפד, שתומכות בצפי להעלאת ריבית, החל מיו"ר הפד ג'נט ילן ביום שישי ועד המשנה ליו"ר סטנלי פישר ונגיד הפד של בוסטון רוזנברג הבוקר".

 

לדבריהם, "למרות הנתונים הכלכליים המעורבים, נראה כי הבנק הפדרלי נחוש להעלאות השנה את הריבית, וזאת מתוך תפיסה כי השארת ריבית נמוכה למשך תקופה כה ממושכת מתחילה להזיק לכלכלה האמריקנית וכי יש לנרמל את שיעורי הריבית. העלאת הריבית צפויה בישיבה של דצמבר".

 

מט"ח מט"ח צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x