$
בורסת ת"א

מכה לאמיר נחום ואורתם סהר: ליאו נואי ושותפיו נסוגו מרכישת החברה

אורתם סהר זקוקה נואשות למזומנים על מנת להמשיך לשרת חובות של 280 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. נואי היה אמור להזרים לחברה 50 מיליון שקל ולקבל 77% ממניותיה

אורן פרוינד 10:2418.10.16

שלושה שבועות בלבד לאחר שחתמו על הסכם לא מחייב לרכישת השליטה בחברת הקבלנות המדממת אורתם סהר, איש העסקים הבריטי ליאו נואי ושותפיו הודיעו היום למנכ"ל ובעל השליטה אמיר נחום כי הם נסוגים מהעסקה. נואי ושני שותפיו, ליאו שכטר, יהלומן מארה"ב, ואלי הורן, ישראלי לשעבר שעוסק ביזמות נדל"ן בברזיל, הודיעו על ביטול ההסכם עוד לפני שסיימו את בדיקות הנאותות בחברה. נואי ושתפיו הבינו כי העסקה אינה כדאית עבורם והחליטו לסגת.

 

מדובר במכה קשה לאורתם סהר שזקוקה נואשות למזומנים על מנת להמשיך לשרת חובות של 280 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. ב־24 באוקטובר הייתה אמורה החברה לשלם 40 מיליון שקל למחזיקי אג"ח מסדרה ד', שבה מחזיקים בין השאר גופי הפנסיה של איילים, פסגות, הלמן אלדובי, מגדל והראל. החברה הודיעה לפני שלושה שבועות שאם תפרע את התשלום הזה היא לא תוכל לעמוד בתשלומים לספקים ועלולה להיקלע להליך של חדלות פירעון. בנוסף היא ציינה את העובדה שעצם היותו של נחום בלב חקירה של רשות ני"ע הביאה את הספקים לצמצם את האשראי לחברה מחשש שיאבדו את הכסף.

 

על רקע אלו, אורתם סהר ביקשה מהמוסדיים דחייה של ארבעה חודשים במועד התשלומים והגופים המוסדיים נענו לבקשתה. כעת נחום ייאלץ למצוא משקיע אחר שייכנס לחברה. נחום זקוק למשקיע גם לצורך הזרמת הון לתוך החברה והמשך פעילותה השוטפת וגם לצורך ניתוק החברה ממנו עצמו, כשלאור חקירת הרשות - הוא נחשב לאבן נגף עבור החברה.

 

לפי מתווה העסקה שהייתה אמורה להיחתם עם נואי, בתוך חצי שנה מיום החתימה יזרימו המשקיעים 50 מיליון שקל במזומן לאורתם סהר לפי שווי של 15 מיליון שקל לפני הכסף — הנחה של 30% על מחיר השוק בעת המכירה. בתמורה הם היו אמורים לקבל 77% מהחברה.

 

ליאו נואי ליאו נואי צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x