$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מטומי מינתה את בנק ההשקעות RBC לבחינת מיזוג

RBC יבחן מיזוג או פיצול של פעילות החברה. אנטרופי ממליצה על מנכ"ל קרן ברוש לדירקטוריון מטומי. הקרן רכשה 7% ממניות מטומי ויצאה בביקורת קשה על התנהלות החברה

גולן חזני 07:1918.10.16

מטומי מינתה בנק השקעות שיבחן עבורה אפשרויות מיזוג עם חברות אחרות בתחומה. ל"כלכליסט" נודע כי בנק ההשקעות הבינלאומי RBC נבחר מבין מספר בנקים להוביל את התהליך. על פי הערכות, הבנק יבחן גם אפשרות של פיצול חלק מהפעילויות של מטומי ומכירתן.

 

המהלך הוחלט על ידי דירקטוריון חברת הפרסום הדיגיטלי, כשברקע נמצאת המלחמה שהכריזה קרן ברוש על החברה. לטענת מטומי, על המהלך הוחלט ביוני האחרון.

 

הקרן, בניהולו של אמיר אפרתי, רכשה 7% ממניות מטומי בחודש שעבר ויצאה בביקורת קשה על התנהלות החברה והמנכ"ל עופר דרוקר, שהיה בין מייסדי החברה.

אמיר אפרתי, קרן ברוש אמיר אפרתי, קרן ברוש צילום: צביקה טישלר

 

במצגת שהכינה, טענה ברוש כי יש לשנות את ניהול החברה. בנוסף, במצגת העריכה קרן ברוש כי שווי נכסי מטומי, שנסחרת בת"א לפי שווי של 563 מיליון שקל (כ־148 מיליון דולר), עומד על 467-285 מיליון דולר. שווי המייצג אפסייד של 217%-95% על מחיר המניה בבורסה. המשקיעים הגדולים בקרן ברוש הם מנהלי אקסלנס לשעבר גיל דויטש ורוני בירם ויבואן טויוטה ג'ורג' חורש.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי חברת הייעוץ אנטרופי פרסמה המלצה לתמיכה במועמדות של אפרתי וניר טרלובסקי (שותפו של בעל השליטה לשעבר במטומי אילן שילוח בקבוצת דה טיים) לדירקטוריון מטומי. זאת לקראת האסיפה המיוחדת שתתכנס ב־3 בנובמבר לפי דרישת ברוש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x