$
שווקי חו"ל

סוף לסכסוך הענקיות: יוניליוור תשיב את מוצריה לרשת טסקו

יוניליוור דרשה מרשת הקמעונאות להעלות את מחירי המוצרים שלה בכ-10%, וזו סירבה ואף הסירה אותם מאתרי הקניות שלה; כעת הן הגיעו להסדר שפרטיו אינם ידועים

שירות כלכליסט 09:5514.10.16

סוף לסכסוך הענקיות בבריטניה: יוניליוור וטסקו יישבו את המחלוקות ביניהן, שהחלה לאחר שרשת הקמעונאות סירבה לדרישת היצרנית להעלות את מחירי מוצריה, ואף הסירה את המוצרים מאתרי הקניות שלה.

 

 

 

אתמול (ה') בערב הודיעה יוניליוור כי המותגים הידועים שלה, בהם גלידות בן אנד ג'רי, יחזרו בקרוב למדפי רשת הסופרמרקטים הבריטית טסקו. יוניליוור עצרה את המשלוחים לטסקו לאחר שהרשת סירבה לעלות את המחירים בסביבות 10% למגוון המותגים של ענקית מוצרי הצריכה. ביום רביעי כבר דווח על מחסור במוצרים בטסקו, ובחמישי מחיר המניה של שתי החברות נפל. בעקבות זאת הצליחו שתי החברות להגיע להסכמה, אך פרטיה לא פורסמו.

 

 

 צילום: בלומברג

 

"יוניליוור שמחה לאשר שבעיית האספקה עם טסקו בבריטניה ובאירלנד נפתרה בהצלחה", נמסר בתגובה מהחברה, "עבדנו יחד כדי להגיע לפתרון הזה ולהבטיח שהמותגים האהובים שלנו יהיו זמינים. לכל מי שהתגעגע אלינו, תודה על האהבה שהפגנתם". מטסקו נמסר בתגובה: "הלקוחות שלנו תמיד ראשונים עבורנו, ואנחנו מרוצים מהפתרון שהושג".

 

בכל מקרה, ההערכה היא כי המחלוקת הזו דווקא הטיבה עם טסקו. כלי התקשורת בבריטניה, ובמיוחד הצהובונים, העבירו ביקורת על יוניליוור על כך שניסתה לתלות את הכוונה להעלות את המחירים בצניחה בשווי הליש"ט בעקבות הברקזיט, זאת בעוד שטסקו הוצגה כמגינת העם הודות לדרישה לשמור על מחירים נמוכים.

 

יוניליוור היא אחת הספקיות הגדולות בבריטניה של מותגים, ולטענתה המוצרים שלה נמצאים ב-98% מכל משקי הבית בממלכה. המותגים שלה כוללים את דאב, הלמנ'ס, וזלין ומגנום.

 

 

 

על אף הפתרון המהיר של המשבר, הצרכנים הבריטים צריכים להתחיל ולהתכונן להעלאות מחירים. לפי ההערכות, מספר ספקיות כבר פנו לרשתות הסופרמרקטים בבקשה שיכסו את עליות המחירים המתוכננות. התחזית הרווחת היא שהמחירי המזון יעלו ב-3% לאורך זמן וייצגו את השפעת ירידת שווי הליש"ט.

 

"הברקזיט הוא הטריגר שהתחיל את זה, וקרוב לוודאי שחברות אחרות שרושמות רווחים ביורו, כמו נסטלה ופררו, ילכו בעקבות יוניליוור", אמר האנליסט פינאר הוסאפקי מחברת המחקר יורומוניטור לעיתון ה"גרדיאן". 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x