$
בורסת ת"א

קבוצת דלק מחדשת את המגעים לרישום כפול בלונדון

בעל השליטה יצחק תשובה לא ויתר על חלום ההנפקה בבורסת לונדון, שנגנז בסוף 2015 בשל קריסת מחיר הנפט. בנוסף, הקבוצה בוחנת הגדלת אחזקותיה באיתקה הקנדית (20%) ומקווה לקבל אישור למכירת הפניקס לקבוצת יאנגו הסינית

אורן פרוינד 09:0113.10.16

"בסוף 2015 היינו עם תשקיף מוכן להרשמה בלונדון. משבר האנרגיה עצר את החלום, אבל הוא עדיין קיים", אמר מנכ"ל קבוצת דלקאסי ברטפלד במפגש השנתי של החברה בבורסת ת"א. דלק התכוונה לבצע רישום כפול עוד בסוף 2014, אך התוכנית נכנסה להקפאה עמוקה ב־2015 עם קריסת מחיר הנפט. "המהלך ייתן לנו פתיחות ושקיפות למשקיעים, בעיקר לאמריקאים", אמר ברטפלד.

 

 

במפגש השנתי עם אנליסטים ומשקיעים בבורסה המקומית הציגו בעל השליטה יצחק תשובה והמנכ"ל את התוכנית לשנה החדשה. לצד חידוש המגעים לרישום כפול בבורסת לונדון, התוכנית כוללת גם הוצאה לפועל של תוכנית הנפקת הזכויות במאגר הגז תמר והגדלת האחזקות בחברת האנרגיה איתקה (Ithaca) הקנדית, שבה דלק מחזיקה היום 20%.

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בנוסף, תשובה הציג את החזון שלו על כך שהסכם הגז שנחתם לפני שבועיים עם ירדן לאספקת גז בהיקף כ־10 מיליארד דולר, יביא לשלום עם המדינות השכנות. "ההסכם עם ירדן מקרב אותנו לפיתוח לווייתן ולקבלת מימון ונותן רוח גבית להסכמים בינלאומיים נוספים, בהם קידום המו"מ עם מצרים וטורקיה ושיתוף פעולה עם קפריסין. ההסכם עם ירדן וההסכמים האחרים יביאו גם את השלום עם שכנותינו וגם יתרמו מאוד לכלכלת מדינת ישראל", אמר תשובה.

 

מחכים לאישור סלינגר למכירת הפניקס

 

תשובה התייחס לרצונה של דלק להגדיל את האחזקה בחברה־הבת איתקה: "לרכישת אחוזים נוספים בחברה יש פוטנציאל כלכלי אדיר, שאנו מאמינים שיבוא לידי ביטוי בעתיד". ברטפלד הוסיף לדבריו של תשובה ואמר כי הוא "מקווה ופועל שבעתיד הלא רחוק דלק תגדיל את האחזקות שלה באיתקה".

אסי ברטפלד אסי ברטפלד צילום: בלומברג

 

ברטפלד התייחס גם להסכם המכירה של חברת הביטוח הפניקס, שבה מחזיקה דלק ב־52%. באוגוסט האחרון דלק חתמה על הסכם מחייב עם חברת יאנגו הסינית למכירת אחזקותיה בהפניקס בתמורה ל־1.95 מיליארד שקל. העסקה עדיין כפופה לאישור של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר. "השאלה היא אם הפיקוח על הביטוח יאשר את ההסכם החתום עם יאנגו או לא ואנחנו לא יודעים את זה. מה שאני יכול להגיד זה שבעסקת פוסון בסוף הם קיבלו היתר והיו כבר הודעה לעיתונות ודו"ח מיידי מוכן לשיגור. בסוף קרה מה שקרה בסין (ברטפלד מתכוון להיעלמותו של בעל השליטה בפוסון גואו גואנגצ'אנג לשלושה ימים — א"פ) והמפקחת נסוגה מהעניין. בסופו של יום, אם החברה עומדת בקריטריונים, היא תקבל אישור".

 

"התמורה הגדולה תגיע ממכירת תמר"

 

לפי מתווה הגז, דלק צריכה למכור את חלקה במאגר תמר (31.25%) בתוך חמש שנים. "מבחינת מכירת המאגרים (כחלק ממתווה הגז דלק מכרה את תנין וכריש ב־148.5 מיליון דולר באוגוסט — א"פ), התמורה הגדולה תגיע מתמר", אמר ברטפלד. "יש כמה אופציות שאנו בוחנים, בהן להקים תאגיד בחו"ל ולהנפיק אותו". בסוף אוגוסט נחשף ב"כלכליסט" כי ההנפקה עשויה להתבצע בבורסת ניו יורק. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x