$
בורסת ת"א

שיכון ובינוי וסאנפלאואר מוכרות פרויקטים סולאריים בספרד ב-45 מיליון יורו

הסכום יחולק באופן שווה בין החברות, שהקימו ותפעלו את הפרויקטים ב-8 השנים האחרונות. העסקה תניב לסאנפלאואר רווח של 3 מיליון יורו, הרווח שירשם בשיכון ובינוי אינו מהותי

מיקי גרינפלד 12:1309.10.16

החברות שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מקבוצת שיכון ובינוישל שרי אריסון וסאנפלאוארשל גיל דויטש ורוני בירם מוכרות את מלוא אחזקותיהן בפרויקטים סולאריים בספרד תמרת 45 מיליון יורו. שתי החברות היו שותפות שוות באחזקות, 50% לכל אחת מהן, ולפיכך התמורה תחולק בין השתיים באופן שווה.  

המכירה תכלול פרויקטים של 13 מגה-וואט בספרד, בשלושה פארקים שונים אשר הוקמו ותופעלו בידי שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת וחברת סאנפלאוור בשמונה השנים האחרונות.

 

מה דעתך על מניית סאנפלאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עבור פרויקטים בהיקף 7 מגה וואט העסקה הושלמה. בגין פרויקט אולמדה, בהיקף 6 מגה וואט, השלמת העסקה כפופה לאישור הבנק המממן של הפרויקט - המדובר בפרויקט אולמדה.

 

מכלל העסקה האמורה, התמורה מפרויקט אולמדה עומדת על 5 מיליון יורו, והתמורה מיתר הפרויקטים על 40 מיליון יורו. ככל שהתנאים המתלים לעסקת אולמדה לא יתקיימו במלואם עד ליום 1 לאפריל 2017 ,הסכם המכר הנוגע לעסקה זו יבוטל אוטומטית. המכירה הכוללת של יתר הפרויקטים אינה כפופה לתנאים מתלים, והתמורה מההסכם בעניינם התקבלה.

 

קבוצת שיכון ובינוי מציינת בהודעתה כי הרווח שתרשום מהעסקה, כולל מכירת אולמדה ובלעדיה, אינו מהותי. בהתאם, החברה אינה מפרטת את סכום הרווח. סאנפלאואר מדווחת כי העסקה תניב לה רווח של 3 מיליון יורו.

 

 

שרי אריסון שרי אריסון

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x