$
בורסת ת"א

לבעלים של ארנה נמאס: מציע לרכוש מהחברה את הקניונים

מרכוס וובר הציע לרכוש את קניון נהריה ואת מתחם הסטאר סנטר באשדוד לפי שווי של 790 מיליון שקל, פרמייה של 4.7% על שוויים בספרים; אם יאושר המהלך, ארנה תהפוך לשלד בורסאי

אורן פרוינד 15:0108.10.16

אחרי שהשקיע למעלה מ-800 מיליון שקל ורשם הפסד של 390 מיליון שקל על הנייר, לבעלים השוויצרי של חברת הקניונים ארנה גרופ נמאס מהבורסה הישראלית: מרכוס וובר, שמחזיק באמצעות חברת ASTC שבבעלותו ב-62% מהמניות של ארנה גרופ, מציע לרכוש ממנה את קניון נהריה (75%) ואת מתחם הסטאר סנטר באשדוד (96%) לפי שווי של 790 מיליון שקל.

 

 

 

מדובר בשני הנכסים המרכזיים של החברה לאחר שבמאי האחרון היא מכרה את אחזקותיה (100%) בקניון ארנה הרצליה תמורת 335 מיליון שקל לקרן ריאליטי. במידה שהעסקה תאושר על ידי בעלי המניות והדירקטוריון של החברה, ארנה גרופ תהפוך להיות שלד בורסאי עם קופת מזומנים שמנה ואחזקה לא מהותית בקרקעות בקזחסטאן.

 

 

מה דעתך על מניית ארי נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

על שני הקניונים שמציע וובר לרכוש קיימות הלוואות בהיקף של 320 מיליון שקל , כך שהוא יצטרך להזרים 470 מיליון שקל במזומן ובנוסף לקחת על עצמו את שתי ההלוואות. בדו"חות הרבעון השני של 2016 היו רשומים שני הנכסים בשווי של 754 מיליון שקל (לפי חלקה היחסי של החברה) כך שהמכירה, באם תאושר, תיעשה בפרמיה של 4.7% על המחיר בספרים. שוויו של הסטאר סנטר הסתכם ברבעון השני בכ-487 מיליון שקל והקניון בנהריה בשווי של 277 מיליון שקל.

 

קניון ארנה בנהריה קניון ארנה בנהריה צילום: אלון רון

 

 

ארנה גרופ נסחרת בבורסת תל אביב בשווי זעום של 89 מיליון שקל לאחר שאיבדה למעלה מ-60% מערכה בשלוש השנים האחרונות. החברה סוחבת איתה כבר למעלה משלוש שנים הערת עסק חי, אינה עומדת בהתניות פיננסיות על ההלוואות שלה, שורפת מזומנים, ואינה מצליחה לייצר רווחים.

 

 

 

בארנה גרופ קיוו בשנה שעברה כי הפתיחה של קניון נהריה ביוני 2015 תכניס רוח חיים חדשה לחברה, אולם הקניון החדש אינו מצליח לייצר רווחים משמעותיים ונמצא בשיעור תפוסה נמוך של 72%. את הרבעון השני של 2016 סיימה ארנה גרופ עם הפסד של 40 מיליון שקל לעומת הפסד של 13 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x