$
שווקי חו"ל

מתחילה לשלם את המחיר: מיילן תעביר 465 מיליון דולר ליישוב חקירה סביב האפיפן

מדובר בחקירת חשדות לפיהם מיילן העניקה סיווג שגוי לתרופה, דבר שאפשר לה לתת הנחה מינימלית לתוכניות הבריאות הממשלתיות בארה"ב

שירות כלכליסט 10:1508.10.16
חברת התרופות מיילןהודיעה אתמול (ו') כי תשלם 465 מיליון דולר ליישב חקירה שבדקה האם שילמה סכום נמוך מדי לתוכניות הבריאות הממשלתיות בארה"ב על ידי סיווג לא נכון של תרופת האפיפן לטיפול חירום באלרגיות. התרופה עומדת במרכז שערורייה בעקבות מספר העלאות דרמטיות במחיר שלה בתקופה האחרונה.

 

 

 

מיילן הותקפה על ידי הצרכנים וחברי הקונגרס לאחר שמחיר חבילה המכילה שני מזרקי אפיפן זינק פי 6 ל-600 דולר בתוך פחות מעשור, והפך בכך יקר מדי למספר הולך וגדל של משפחות. מנכ"לית החברה הת'ר ברש אף זומנה בחודש שעבר להופיע בפני ועדת הפיקוח של הסנאט ולדון בהעלאות המחירים.

 

 

 

בחקירה ניסו לקבוע הרשויות האם מיילן הרוויחה יותר משאמורה הייתה מתוכנית ביטוח הבריאות הממשלתית מדיקאייד על ידי סיווגה כתרופה גנרית. סיווג זה מאפשר לה לספק הנחות קטנות יותר לחברות הביטוח הממשלתיות. על פי נתונים שהעבירו המרכזים הממשלתיים, תוכנית הביטוח של מדיקאייד עבור אזרחים עניים הוציאה 797 מיליון דולר על רכישת תרופת האפיפן בשנים 2011-2015 כולל ההנחות שקיבלה ממיילן, או 960 מיליון דולר לפני הנחות.

 

ההנחה המוענקת על תרופה גנרית עומדת על 13% בעוד שתרופות לא גנריות מקבלות הנחה מינימלית של 23.1%, כלומר אם מיילן אכן סיווגה את התרופה כגנרית היא צמצמה משמעותית את ההנחה.

 

 

 צילום: EpiPen

 

הסנטור ריצ'רד בלומנטל העביר ביקורת על ההסדר, שלדבריו הוא נמוך מדי, ואמר כי הקונגרס צריך לחקור האם מיילן הפרה את החוק. "ההסדר הזה הוא חלקיק ממ שאמור להיות, ואינו מחייב את מיילן לקחת אחריות על מה שנראה כמו הפרת החוק", מסר בהצהרה.

 

 

במסמכים שהגישה החברה לרגולטורים נטען כי היא תחל לסווג את האפיפן כתרופה מקורית החל מה-1 באפריל, 2017. במקביל ברש אמרה למחוקקים כי החברה מתכוונת להשיק גרסה גנרית שתעלה 300 דולר בקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x