שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

טבע מכרה נכסים של אקטביס בבריטניה ב-603 מיליון ליש"ט

העסקה נעשית כחלק מהדרישות שהוצבו בפני טבע ואלרגן לצורך אישור רכישת אקטביס. טבע דיווחה על ההסכם בארה"ב בלבד - תקלה טכנית מנעה פרסום דיווח בתל אביב

מיקי גרינפלד 18:5105.10.16

חברת טבע תמכור נכסים ופעילויות של אקטביס ג'נריקס בבריטניה ובאירלנד ל- Accord Healthcare Limited עבור 603 מיליון ליש"ט. העסקה נעשית כחלק מהדרישות שהוצבו בפני טבע ואלרגן לצורך אישור רכישת אקטביס, חטיבת הגנריקה של אלרגן.  

טבע דיווחה על העסקה בניו יורק, אך בניגוד למקובל, לא פרסמה הודעה מקבילה גם במאיה, אתר הדיווחים של בורסת תל אביב, בשל תקלה טכנית במערכת הדיווחים של החברה.

 

המכירה הנוכחית הכפופה לאישור המועצה האירופית תכלול פורטפוליו של תרופות גנריות וכן מפעל ייצור בברנסטייפל, אנגליה. טבע תשמור אצלה מספר מוצרים גנריים לא חופפים של אקטביס, וכן תרופות מקור ומוצרים ללא מרשם אשר התווספו לפעילות הקיימת של טבע.

 

"מכירה זו משיגה את דרישות המכירה שהציבה המועצה האירופית. באמצעות הנכסים שטבע תשמר בידה, בנתה טבע פעילות חזקה בבריטניה ובאירלנד", אמר סיגי אולפסון, נשיא ומנכ"ל קבוצת הגנריקה הגלובלית בטבע.

 

"טבע היא הספקית המובילה של תרופות לשירות הבריאות הלאומי בבריטניה, והוספת נכסי אקטביס אשר יישארו בידינו מחזקת את יכולתנו להיות הבחירה המועדפת במדינות אלו תוך שימור תחרות חזקה ובריאה בשוק תחרותי", אמר עוד אולפסון.

 

ארז ויגודמן מנכ"ל טבע ארז ויגודמן מנכ"ל טבע צילום: צביקה טישלר

. . 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x