$
שווקי חו"ל

אל עריאן: דויטשה בנק זה לא ליהמן ברדרס

היועץ הכלכלי של אליאנס אמר עם זאת שהתנודתיות החדה שרושם לאחרונה הבנק הגרמני צריכה להוות תמרור אזהרה למשקיעים

שירות כלכליסט 09:0001.10.16

היועץ הכלכלי של אליאנס, מוחמד אל עריאן, אמר אמש שהתנודתיות שרושם דויטשה בנק לאחרונה לא בהכרח מצביעה על "אירוע ליהמן", אולם יש לראותה כאזהרה למשקיעים. המנכ"ל לשעבר של פימקו, אמר בראיון ל-CNBC שהאתגרים שעימם מתמודד הבנק הגרמני הם למעשה רוחות נגד לצמיחה באירופה ויכולות ליצור סכנת התפשטות שתהדהד בשווקים הגלובליים.

 

מניות הבנק בארה"ב רשמו עלייה של 14% אתמול, לאחר שרשמו ירידות שיא ביום חמישי. עד כה השנה, נחתך שוויין של מניות הבנק הגרמני במחצית, ובשבועות האחרונים הן רושמות הפסדים מואצים בשל חששות לגבי דיווחים על מכירות קרן גידור וקנס אפשרי של 14 מיליארד דולר מידי משרד המשפטים האמריקאי, במטרה ליישב מספר חקירות נגד הבנק בדבר מכירת אג"ח מגובות משכנתאות. אתמול זינקו מניות הבנק בבורסות ניו יורק על רקע דיווחים כי הבנק בדרך לגיבוש הסכם שיפחית את התשלום ל-5.4 מיליארד דולר.

 

על אף שאל עריאן היה נחרץ לגבי החוסן של המערכת הפיננסית והכלכלה של ארה"ב, הוא הצביע על לקח נוסף שניתן ללמוד מדויטשה בנק, בעיקר עבור משקיעים זרים בארה"ב.

"השאלה היחידה למשקיעים בשוק ההון האמריקאי היא המידה שבה אנו יכולים לסמוך על המשך קיומה של נזילות בבנקים מרכזיים", אמר אל עריאן, והזהיר כי "כיום צריך לנקוט גישה טקטית יותר מאסטרטגית", בכל הנוגע להשקעות, בייחוד בשווקים האירופיים.

דויטשה בנק דויטשה בנק צילום: bigstock

 

"התמונה של המבנה האסטרטגי מאוד מעורפלת משום שגרמנו לעיוות רב במערכת הכלכלית והפיננסית". דברים אלו משקפים את דעותיו של אל עריאן לגבי הסתייגותו של הפד להעלות את שיעורי הריבית, והסיכון המוגבר לאי יציבות פיננסית שקיפאון כזה עלול להביא.

 

אל עריאן אמר גם כי הצמיחה הנמוכה היא סימן אזהרה לממשלות ולבנקים ברחבי העולם, ושעל הממשלות לנקוט גישה פעילה יותר בהצהרה על המדיניות כדי למנות מיתון אפשרי ואי יציבות בשוקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x