שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אחרי 3 שנים: פולאר השקעות ניצבת בפני הסדר חוב שני

היום תיערך אסיפת מחזיקי האג"ח של חברת ייזום הנדל"ן, שבה תגובש נציגות לניהול המו"מ להסדר מול בעל השליטה זיל פלדמן. הנציגות, שדורשת מפלדמן הזרמת הון, תורכב מאדוארד קלר, שייצג את המשקיעים בהסדר החוב בדלק נדל"ן

גולן חזני 07:2428.09.16

שלוש שנים אחרי הסדר החוב הראשון, חברת ייזום הנדל"ן פולאר השקעות שבבעלות זיל פלדמן ניצבת בפני הסדר שני. היום תיערך אסיפת מחזיקי האג"ח של החברה כדי לגבש נציגות לניהול המשא ומתן להסדר מול החברה והמנכ"ל איציק תורג'מן.

 

ל"כלכליסט" נודע כי הנציגות צפויה להיות מורכבת מגורם אחד חיצוני - אדוארד קלר, שייצג בין היתר את המשקיעים בהסדר החוב של דלק נדל"ן ושל טאו תשואות.

חובה של פולאר למחזיקי האג"ח עומד על 95 מיליון שקל, סכום שהיא אמורה לפרוע עד סוף 2016. מחזיקי האג"ח הגדולים של החברה דורשים כי פלדמן יזרים לתוכה הון בתמורת להארכת תקופת פירעון החוב.

 

השבוע אישר בית המשפט את בקשתה של מרב עופר, מנכ"לית הרמטיק, המשמשת נאמנת האג"ח, ומינה את רו"ח יצחק עידן מפירמת בייקר טילי כמומחה מטעם בית המשפט. עמו יפעל רו"ח עומר סרבינסקי והיועץ המשפטי יהיה עו"ד עדי פיגל.

 

מסתמן: פלדמן מוכן להזרים כסף לטובת לאומי בלבד

בניגוד לסיבוב הקודם, הפעם החברה היא שהגישה בקשה להסדר חוב מול מחזיקי האג"ח. זאת לאחר שדו"חותיה לרבעון הראשון של השנה כללו הערת עסק חי והגירעון שלה בהון עמד בסוף הרבעון השני על 28 מיליון שקל, בעוד שבקופתה 6 מיליון שקל בלבד.

 

בנוסף לחוב למחזיקי האג"ח נדרשת החברה לתשלום של כ־5 מיליון שקל לבנק לאומי ברבעון הרביעי. ל"כלכליסט" נודע כי פלדמן העביר למחזיקי האג"ח נייר עקרונות שלפיו הוא מוכן להזרמה מסוימת, אולם נראה כי מדובר בתשלום ללאומי בלבד.

 

זיל פלדמן זיל פלדמן

 

בשיחות עם המחזיקים הגדולים מיטב דש ומגדל שוקי הון וכן עם הרמטיק אמר פלדמן כי לחברה יש ערך נכסי שלילי בפירוק וערך חיובי בהסדר - ולכן הסדר עדיף מבחינתה.

 

עם זאת, המחזיקים דורשים הזרמה של עשרות מיליוני שקלים ומניות בחברה תמורת פריסת החוב לשנה־שנתיים נוספות. בפרק זמן זה תנסה פולאר למכור שלוש השקעותיה המרכזיות: פרויקט הולילנד בירושלים, פרויקט נדל"ן מניב (פרויקט 51) במנהטן שבניו יורק ואחזקה (50%) במניות חברת הזרע, החולשת על קרקעות בהיקף 18 אלף דונם.

 

"אנחנו מצפים שפלדמן יזרים הון משמעותי לחברה", אמר בכיר מקרב מחזיקי האג"ח. "החברה שייכת כרגע לנושים ובלי הזרמה כזו הוא לא יוכל להמשיך לשלוט בה - ולא יהיה מנוס מלקחת אותה לפירוק".

 

פלדמן הזרים בהסדר הקודם 15 מיליון שקל

באוקטובר 2013, לאחר שנתיים של מגעים, אישר בית המשפט הסדר לחוב של 120 מיליון שקל של פולאר למחזיקי האג"ח. במסגרת ההסדר אמורה היתה החברה לשלם את מלוא החוב בשלוש פעימות עד 2016, בעיקר באמצעות מימוש נכסים. לחברה היה אז גם חוב של כ־100 מיליון שקל לקרן אוריגו כנושה מובטח, שאותו פרעה זמן קצר לאחר הסדר החוב.

 

פלדמן הזרים לחברה כ־15 מיליון שקל במסגרת ההסדר וערבות של 12 מיליון שקל נוספים. מחזיקי האג"ח קיבלו שעבוד שני על נכסי החברה.

 

פלדמן רכש את השליטה בפולאר ב־2006 מידי קבוצת שרם־פודים־קלנר לפי שווי של יותר מחצי מיליארד שקל. במאי 2013 נמחקו מניותיה מהמסחר, אחרי שלא עמדה בתנאי הסף של הבורסה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x