שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

אז מי ניצח בעימות בין טראמפ לקלינטון? הפזו המקסיקני סיפק את התשובה

ניצחון אפשרי של המועמד הרפובליקני צפוי לפגוע על פי ההערכות בכלכלת מקסיקו ולהחליש את המטבע המקומי. על פי לאומי שוקי הון, התחזקותו של הפזו ב-2% מול הדולר, מעידה כי המועמדת הדמוקרטית סיימה את העימות כשידה על העליונה

מערכת הבחירות בארצות הברית רועשת וגועשת, וישנם סקרים רבים המבוצעים מדי יום, דרך כל כלי תקשורת אפשרי ודרך סוקרים כאלו ואחרים. אך שוק ההון מצא כבר את הסקר הטוב ביותר והוא הדולר מול הפזו המקסיקני.

הילרי קלינטון ודונלד טראמפ בעימות ראשון הילרי קלינטון ודונלד טראמפ בעימות ראשון צילום: איי פי

 

רוני גיטלין, מנהל מסחר בחדר עסקות מט"ח ונגזרים, לאומי שוקי הון, מסביר ש"מקסיקו היא אחד הנושאים העיקריים שעליו חוזר דונלד טראמפ ומדגיש את ראיית עולמו. המועמד הרפובליקני חוזר וטוען כי יש להחזיר את המהגרים הלא חוקיים למקסיקו, לבנות חומה בלתי ניתנת למעבר בין גבולות ארצות הברית ומקסיקו, וכן לשנות את הסדרי הסחר המעניקים לטענתו יתרון ברור למקסיקו על פני העובדים האמריקאים".

 

לכן אומר הכלכלן, "בשל הצהרות אלו של טראמפ, באם ייבחר לנשיאות, הנפגעת הברורה והעיקרית תהיה מקסיקו ומה טוב יותר מאשר לתמחר את הפגיעה בשער הדולר מול הפזו המקסיקני. ההוכחה הכי טובה לכך, היתה בתחילת חודש ספטמבר, בו נסחר הדולר מול הפזו המקסיקני בשער של 18.5 פזו לכל דולר, בשעת שיא ליתרון של קלינטון בסקרים. מאז שמצבה הרפואי הלא ברור התגלה לעיני כל, מצבה בסקרים הפך קשה וכך גם הפזו המקסיקני - פחת עד לרמה של כמעט 20, כלומר פיחות של כמעט 8 אחוזים".

 

גיטלין מציין שתוצאות העימות הטלוויזיוני שהתרחש אתמול בלילה בא לידי ביטוי בשער הפזו שהתחזק ב-2 אחוזים מול הדולר, כלומר - הילרי ניצחה בעימות.

 

"מי שרוצה לדעת לאן נוטות תוצאות הבחירות בארצות הברית, כדאי שיסתכל צמוד על שער הדולר מול הפזו המקסיקני". אומר גיטלין, "ולמי שרוצה לסחור וחושב שיודע את תוצאות הנשיאות, אזי ככל הנראה זכיה של טראמפ והפזו יעמידו אותו מעל לשער של 20 ואילו זכיה של קלינטון תקרב אותו ל-18", סיכם.

 

הדולר מול הפזו המקסיקני הדולר מול הפזו המקסיקני צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x