$
בורסת ת"א

ביקושים של 1.3 מיליארד שקל בהנפקת דיסקונט - כמחצית מהם נענו

במסגרת השלב המוסדי של הנפקת המניות נענה הבנק להתחייבויות בהיקף של 700 מיליון שקל. מחיר המניה בהנפקה נסגר ב-6.93 שקלים, נמוך ב-2.3% ממחיר הנעילה ביום שקדם להנפקה

רעות שפיגלמן 11:3827.09.16

דיסקונטמסכם את נתוני ההנפקה של אתמול (ב'): הגופים המוסדיים הזרימו בהנפקה ביקושים של 1.3 מיליארד שקל - הבנק נענה להתחייבויות בהיקף של 700 מיליון שקל.  

 

בנטרול האופציות (שיהיו ניתנות להמרה למניות רק בעוד חצי שנה), עמדו הביקושים על 924 מיליון שקל, מתוכן נענה הבנק להתחייבויות של 560 מיליון שקל.

המחיר שנסגר בהנפקה הוא 6.93 שקל למניה בודדת - מחיר הגבוה ב- 1.5% משער הנעילה אתמול. מניית דיסקונט איבדה אתמול במהלך המסחר 3.87% כך שההנפקה בוצעה בדיסקאונט של 2.3% ביחס לשער הנעילה של המניה ביום המסחר שקדם להנפקה.

 

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המחיר המינימלי להגשת הצעות עמד על  6.75 שקל למניה ובהתחשב בעמלת ההתחייבות המוקדמת  עמד שיעור הדיסקאונט על 6.4% לכל היותר. מחיר המימוש לכתבי האופציה הוא 4.5 שקל לאופציה אחת - בתוך הכסף.

 

הנפקת ההון של דיסקונט נעשית בשני מסלולים: הראשון כולל הנפקת מניות רגילות והשני הנפקת אופציות שהן סוג של מניות חסומות. משקיעים שבחרו במסלול השני משלמים שליש מהתמורה כעת ואת שני השלישים הנותרים בעוד כחצי שנה.

 

המסלול השני מיועד למעשה למוסדיים שחוצים את רף האחזקה של 5% בדיסקונט וממתינים לקבלתו של היתר מבנק ישראל להעלות בשיעור האחזקה בתאגיד בנקאי עד להיקף מקסימלי של 7.5%.

  

יו"ר ומנכ"לית דיסקונט יוסי בכר ולילך אשר טופילסקי יו"ר ומנכ"לית דיסקונט יוסי בכר ולילך אשר טופילסקי צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x