שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ממצאי החקירה נגד רפי ליפא יועברו לפרקליטות

חקירת רשות המסים בחשד להעלמת מס תמה, והפרקליטות תחליט אם להגיש כתב אישום

תומר גנון 10:2927.09.16

רשות המסים סיימה את החקירה נגד יועץ ההנפקות רפי ליפא בחשד להעלמת מס. התיק יעבור לפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), שתכריע אם להגיש כתב אישום נגד פעיל שוק ההון. ליפא ומיכאל ססלר, שותפו באשכול חברות נדל"ן מניב הולנדי־גרמני ודירקטור בחברת הנדל"ן הבורסאית דה לסר, חשודים שהשמיטו מדו"חותיהם האישיים רווחים על הכנסות שצברו בפעילות בחו"ל. ליפא חשוד בנוסף שסייע לגיסו, היהלומן שלומי אנג'ל, להתחמק מתשלום מס. אנג'ל מיוצג על ידי עו"ד גיל דחוח.

 

ליפא, ססלר ואנג'ל, נעצרו במרץ ונחקרו באזהרה ביחידת יהלום של רשות המסים בחשד לביצוע עבירות מרמה על פי פקודת מס הכנסה. על פי החשד, ליפא וססלר, בעלי המניות (50%-50%) בחברת אחזקות הולנדית בשם BEPLUSCO, לא דיווחו על הכנסות בהיקף לא ידוע שהפיקו מאשכול של שבע חברות נדל"ן מניב שפועלות בברלין. בנוסף, על פי החשד, ליפא שימש בפועל גם איש קש שהחזיק את מניותיו של גיסו היהלומן אנג'ל, וזאת כדי להסוות את בעלותו ולסייע לו לחמוק מתשלום מס בישראל.

רפי ליפא רפי ליפא צילום: נמרוד גליקמן

 

ליפא וססלר, המיוצגים על ידי עו"ד שוקי שטיין, הכחישו את הטענות. ליפא אמר לחוקרים כי חלק מהכספים ששימשו אותו להקמת החברות הגיעו כהלוואה מגיסו, ולכן אנג'ל לא נרשם כלל כבעל מניות. לגבי החשדות להעלמת מס על הכנסות שנצברו בחברות, טען ליפא שעל פי ייעוץ משפטי שקיבל לא היתה לו כל חובת דיווח, וגם אם נצברו רווחים, הם בגובה עשרות אלפי יורו בלבד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x