$
שווקי חו"ל

דיווח: טוויטר עומדת לקבל הצעות לרכישתה

הרשת החברתית צפויה לקבל הצעות רכישה מכמה חברות טכנולוגיה, בהן גוגל וסיילספורס; דירקטוריון טוויטר מעוניין בעסקה - אך אין ודאות כי היא תצא לפועל

עומר כביר 16:3223.09.16

חברות טכנולוגיה או מדיה הביעו עניין ברכישת טוויטר - והרשת החברתית צפויה לקבל בקרוב הצעות רשמיות. כך מדווחת CNBC. מניית הרשת החברתית מזנקת ב-17% בוול סטריט.

 

לפי מקור שמצטטת CNBC, עם החברות שהביעו עניין ברכישת טוויטר נמנות גוגל וסיילספורס.

 

אחד המקורות ציין, עם זאת, שהעסקה לא צפויה להחתם בטווח המיידי ושאין שום ודאות שאכן תצא בסופו של דבר אל הפועל. עם זאת, לדבריו, השיחות צברו לאחרונה מומנטום והעסקה יכולה להיחתם לפני סוף השנה. הרוכשות השונות מתעניינות בטוויטר לא רק לאור פעילותה כרשת חברתית, אלא גם בגין המידע הרב שפעילותה מייצרת.

 

מוקדם יותר איבדה מניית טוויטר 5% במסחר המוקדם בוול סטריט, לאחר ש-RBC חתכה את ההמלצה לחברה מ"תשואת שוק" ל"תשואת חסר" - בעקבות תחזית פסימית לגבי ההכנסות מפרסום.

  

טוויטר מתקשה לרשום צמיחה מרשימה במדדים כמו מספר משתמשים פעילים, רווחים או הכנסות, ונראה שהפער בינה לבין המתחרה העיקרית שלה, פייסבוק, רק גדל מרבעון לרבעון. חבירה לגוף גדול ועתיר מזומנים, דוגמת גוגל, יכולה לסייע לה לאושש את פעילותה תוך שהיא מקנה לגוגל דריסת רגל משעותית בעולם הרשתות החברתיות. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x