$
בורסת ת"א

דוד פתאל רוכש מלון ראשון בסקוטלנד תמורת 212 מיליון שקל

מדובר במלון 4 כוכבים, ובכוונת החברה להשקיע 3 מיליון ליש"ט בשדרוגו. בנוסף דיווחה חברת פתאל נכסים אירופה על הסכם בלעדיות לרכישת 4 בתי מלון בסלובניה

אורן פרוינד 17:5722.09.16
קבוצת בתי המלון פתאל שבבעלות איש העסקים דוד פתאל מתרחבת לסקוטלנד. היום (ה') מדווחת חברת פתאל נכסים (אירופה) שבבעלות רשת מלונות פתאל ובניהולו של דני רוג'ר, על רכישה של חברה בבעלות סקוטית Morrison Street Hotel, המחזיקה בבית מלון במרכז אדינבורו שבסקוטלנד בתמורה לכ-43.3 מיליון ליש"ט (כ-212 מיליון שקל). מדובר בכניסה ראשונה של פתאל לסקוטלנד. בנוסף דיווחה היום פתאל על הסכם בלעדיות לצורך בחינה של רכישת ארבעה בתי מלון נוספים בסלובניה בתמורה ל-45 מיליון יורו (כ-180 מיליון שקל).

 

את ההון העצמי לעסקאות האלו צפויה פתאל להעמיד מהגיוסים שביצעה בבורסת תל אביב. פתאל נכסים אירופה (הזרוע של קבוצת פתאל באירופה) נכנסה לראשונה לבורסת תל אביב בפברואר השנה לאחר שגייסה כ-275 מיליון שקל בהנפקת אג"ח ראשונית. החודש ביצעה החברה הרחבה של הסדרה הזו באמצעות גיוס פרטי של 100 מיליון שקל ובכך הגיע סכום הגיוס הכולל שלה לכ-375 מיליון שקל. האג"ח שלה נסחרות בתשואה לפדיון יציבה של כ-3%.

 

מאז הגיוס הראשוני בפברואר ועד היום ביצעה החברה שתי עסקאות רכישה בשווי של 332 מיליון שקל. האחת ביוני השנה לרכישת שני בתי מלון במדריד ספרד תמורת 31 מיליון יורו (כ-120 מיליון שקל) והשנייה כעת. במידה ואכן תרכוש את בתי המלון בסלובניה היקף הרכישות שלה יגיע לכ- 512 מיליון שקל.

 

בית המלון שרכשה בסקוטלנד הוא בעל דירוג של 4 כוכבים, ובכוונת החברה להשקיע כ-3 מיליון ליש"ט בשדרוגו והשבחתו וכן בשינוי המותג ל"לאונרדו". המלון כולל 282 חדרים, מסעדה, בר, חדרי ישיבות ו-80 מקומות חניה. מועד השלמת העסקה צפוי ל-7 באוקטובר 2016.

 

פתאל מתכוונת לממן את הרכישה באמצעות מימון בנקאי בשיעור של 60% מהעסקה ואת היתרה תממן מההון העצמי שלה (הגיוסים בתל אביב). בנוסף, בוחנת החברה לצרף שותף עד לשיעור של 50% מהעסקה.

 

ארבעת בתי המלון בסלובניה אותם בוחנת פתאל לרכוש כוללים סה"כ 574 חדרים ו-30 חדרי כנסים בלובליאנה. במידה ועסקה זאת תצא אל הפועל, זוהי תהיה כניסתה הראשונה של פתאל לסלובניה. ההסכם הבלעדיות הינו עד ל-27 באוקטובר. גם בעסקה הזאת בכוונת פתאל לקבל מימון חיצוני מתאגיד בנקאי בשיעור של כ-60% מגובה העסקה.

אדינבורו, סקוטלנד אדינבורו, סקוטלנד צילום: cc by Extra Medium

בטל שלח
    לכל התגובות
    x