$
שווקי חו"ל

"אמה של מנכ"לית מיילן ניצלה מעמדה כדי להפיץ את האפיפן"

העיתון היומי USA Today פרסם כי גייל מנצ'ין, שכיהנה כנשיאת איגוד ועדות החינוך של מדינות ארה"ב, פעלה להכנסת מזרק האפיפן, שמטפל בהתקפי אלרגיות, לכל בתי הספר במדינה. מיילן, בניהולה של הת'ר ברש, תרמה כספים לאיגוד

דרור רייך 07:2322.09.16

הקשרים המשפחתיים של מנכ"לית מיילן עזרו להגדיל את מכירות תרופת הדגל זריקת האפיפן (EpiPen). גייל מנצ'ין, אמה של מנכ"לית מיילן הת'ר ברש, חשודה בניצול מעמדה כנשיאת איגוד ועדות החינוך של מדינות ארה"ב בכדי להגביר את מכירות האפיפן בארה"ב. כך נחשף שלשום בעיתון היומי USA Today.  

דרכה של מנצ'ין באיגוד החלה ב־2007, כשבעלה ג'ו מנצ'ין, אז מושל מדינת וירג'יניה והיום סנטור, מינה אותה לתפקיד באיגוד מטעם וירג'יניה. ב־2012 מנצ'ין הפכה לנשיאה והחלה לפעול במרץ כדי לעודד מדיניות שבה כל בתי הספר מחזיקים אמצעים לטיפול בהתקפי אלרגיות מסכני חיים.

 

כתוצאה מכך, 11 מדינות בארה"ב חייבו בחוק להחזיק מזרקי אפיפין. בנוסף, ב־2013 הממשל האמריקאי החיל מדיניות שכונתה 'חוק האפיפן' ושהעניקה מימון נוסף לבתי ספר שהחזיקו במזרקים. בשל כך כמעט כל המדינות בארה"ב מחזיקות במזרקי אפיפן בבתי הספר.

 

במקביל, מיילן תרמה לאיגוד. ב־2012 תרמה חברת הפארמה 25 אלף דולר לתקציב האיגוד, שעמד על 2.5 מיליון דולר.

 

 

 

מיילן נמצאת בימים אלו בחקירה של הקונגרס האמריקאי בגלל זינוק של פי חמישה במחיר מזרק האפיפן ל־608 דולר ליחידה. בנוסף, רשות ההגבלים העסקיים של היועץ המשפטי במדינת ניו יורק בודקת את חוזי המכירה של האפיפן עם בתי הספר במדינה. לאחר סגירת העיתון, העידה ברש בקונגרס האמריקאי.

 

"במחיר ובנגישות לתרופה צריך להתקיים איזון, ואנו מאמינים שהגענו לאיזון", צפויה הת'ר להעיד בפני הקונגרס. "בעבר המודעות לאלרגיות היתה נמוכה, והרחבתה דרשה מאיתנו השקעה משמעותית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x