$
בורסת ת"א

מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט הודיע על פרישה; תוקם ועדת איתור

ביינארט נעדר מהתפקיד זה חודשיים בשל מחלה, ואת מקומו ממלאת גל לנדאו, המכהנת כמשנה למנכ"ל. בין השמות שעלו כמועמדים אפשריים לתפקיד הם רונית הראל בן זאב, המכהנת כמנכ"לית מעלות S&P, ויהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה

רחלי בינדמן 15:1621.09.16

מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט הודיע ליו"ר אמנון נויבך על פרישתו מהתפקיד עקב מחלתו, כך נמסר מהבורסה היום (ד'). בעקבות כך דירקטוריון הבורסה צפוי להתכנס מחר ולדון בשאלה אם להקים ועדת איתור למנכ"ל חדש.

 

מזה חודשיים שביינארט נמצא בהעדרות וממלאת את מקומו גל לנדאו, המכהנת כמשנה למנכ"ל. בתקופה זו התחזקה הדומיננטיות של יו"ר הבורסה אמנון נויבך שמכהן כיו"ר פעיל אך לקח על עצמו חלק מסמכויות הניהול השוטף על רקע העדרותו של ביינארט.

 

אלא שעל רקע האתגרים העומדים בפני הבורסה בת"א בהמשך לחשיפת כלכליסט השבוע על כך שהיא תיקלע ב-2016 לראשונה זה 30 שנים להפסד , אין מנוס מאיתור מנכ"ל חדש וקבוע. בשוק ההון קיימת שורה של בכירים שכבר נושאים את עיניהם לתפקיד ומזה שבועות רבים עורכים גורמים בבורסה וברשות ני"ע שיחות לא פורמליות עם מנהלים כדי לבחון ייתכנות לקחת על עצמם את התפקיד.

 

יוסי ביינארט מנכ"ל הבורסה. הודיע על פרישה יוסי ביינארט מנכ"ל הבורסה. הודיע על פרישה צילום: אוראל כהן

 

בין המועמדים ששמותיהם עלו כמועמדים אפשריים לתפקיד הם רונית הראל בן זאב, המכהנת כמנכ"לית חברת הדירוג מעלות S&P, ויהודה בן אסאייג מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה.

 

מהבורסה נמסר בתגובה: "יוסי ביינארט הודיע לנויבך כי בכוונתו לפרוש מתפקידו נוכח מצבו הבריאותי. במהלך תקופת כהונתו תרם יוסי תרומה חשובה ביותר לבורסה בהתמודדות עם אחת מהתקופות הקשות בתולדותיה: גיבש הנהלה מקצועית, התווה אסטרטגיה מעודכנת והוביל שיתופי פעולה יצירתיים וגלובליים לטובת פיתוחה של הבורסה. בהתאם לכך תובא מחר לדירקטוריון הבורסה החלטה על הקמת ועדת איתור לבחירת מנכ"ל חדש. הנהלת הבורסה ועובדיה מודים ליוסי על תרומתו הרבה ומאחלים לו בריאות שלמה והחלמה מהירה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x