שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

טבע ורג'נרון ישקיעו מיליארד דולר בתרופה לטיפול בכאב כרוני

ענקית הגנריקה הישראלית תשלם 250 מיליון דולר לחברה האמריקאית - אשר תוביל את פיתוח התרופה שתתבסס על נוגדן הנמצא כעת בניסויים קליניים

דרור רייך 16:3620.09.16

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
90% 5% 5%

שוק הטיפול בכאבים כרונים רותח, וטבע רוצה לקחת נתח מ-24 מיליארד הדולרים שהוא מגלגל בשנה באמצעות שיתוף פעולה עם ענקית הפארמה האמריקאית רג'נרון.  שתי החברות ישתפו פעולה בניסוי שלב 3 ובהמשך למסחור תרופה ביולוגית בשם Fasinumab המכילה נוגדן ניסיוני לטיפול בכאב כרוני.

 

מדובר בתחום חדש יחסית, שכן רוב התרופות הקיימות קיים לטיפול בכאב כרוני הן אופיואידיות - העלולות לגרום להתמכרות; הנוגדן החדש, לגורם הגדילה העצבי (NGF), עשוי להתגבר על מגבלות הטיפולים הקיימים.

 

נוגדן ה-NGF הניסיוני של רג'נרון נמצא במחקר קליני שלב 3, לטיפול בכאבים הנובעים מאוסטיאוארטריטיס (דלקת מפרקים ניוונית), ובמחקר קליני שלב 2 לטיפול בכאבים כרוניים בגב התחתון.

 

במסגרת ההסכם, טבע תשלם לרג'נרון מקדמה של 250 מיליון דולר, תקבל חלק שווה מהערך המסחרי הגלובלי, וכן תקבל על עצמה חלק שווה מעלויות המחקר והפיתוח השוטפות בשווי של כמיליארד דולר.

 

רג'נרון תוביל את הפיתוח ושתי החברות יחלקו ביניהן את מאמצי המסחור בעזרת צוותי המכירות והידע השיווקי שלהן, ויתחלקו ברווחים שווה בשווה מהמכירות בארה"ב.

 

בארה"ב בלבד, כ-30 מיליון איש מתמודדים יום יום עם כאבים הנובעים מאוסטיאוארטריטיס, ומספר דומה של אנשים מתמודדים עם כאבים כרוניים בגב התחתון. על פי התחזיות, שתי אוכלוסיות אלו ימשיכו לגדול בהתמדה באחוזים בודדים כל שנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x