$
בורסת ת"א

שנה וחצי אחרי הכניסה לבורסה: אינפימר מתחילה לייצר הכנסות

החברה שבשליטת יובל וטל תמיר - שהובילו את מאבק צוללני השייטת - מייצרת חומר גלם לתעשיית הפלסטיק באמצעות מיחזור פסולת. החברה דיווחה על חוזה ראשון, אך לא על היקפו הכספי

גיל קליאן 19:4815.09.16

שנה וחצי לאחר שנכנסה לבורסה - חברת אינפימר מתחילה לייצר הכנסות. החברה דיווחה היום (ה') על הזמנה מסחרית ראשונה למוצר שלה, מלקוח ששמו לא נמסר, ובהיקף כספי שלא פורסם.

 

החברה מייצרת חומר גלם לתעשיית הפלסטיק שנקרא אינפימר - הנוצר ממיחזור פסולת. לחברה קו ייצור בברקאי שמסוגל לייצר 0.5 טון של חומר גלם בשעה, כאשר ההזמנה הנוכחית היא לחומר גלם בהיקף של 20 טונות. בקו הייצור השקיעה החברה 3 מיליון דולר.

מה דעתך על מניית אינפימר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החברה דיווחה בדו"ח שלה לרבעון השני כי "נכון למועד הדוח, קו הייצור משמש לייצור אינפימר בכמויות לא מסחריות המשמש את החברה לביצוע בדיקות אצל לקוחות פוטנציאליים. להערכת החברה, עד לתום הרבעון הרביעי לשנת 2016 יתקבלו הזמנות מסחריות מחייבות ראשונות לאינפימר וייצור ואספקה של ההזמנות האמורות בהיקף מהותי יתבצע במהלך שנת 2017".

 

לפי מצגת החברה, היא מצליחה להפוך 65% מהפסולת שהיא קולטת לאינפימר, בעוד 10% הם נוזלים שעוברים אידוי והשאר יסיימו כפסולת להטמנה. כמו כן טוענת החברה כי היא יכולה למכור את האינפימר במחירים תחרותיים (כלומר זול יותר מחומר גלם בתולי או ממוחזר) ועדיין לשמור על שולי רווח של מעל 50% רווחיות גולמית (שיעור גבוה בצורה חריגה לתעשייה).

 

בדו"חות לרבעון כתבה החברה כי היא בודקת את היכולת של החומר אינפימר להיות תחליף לחומר גלם רגיל עבור חברות פלסטיקה. הבדיקות כוללות שילוב של אינפימר בשיעור של 20%-60% מסך חומר הגלם בתהליך הייצור.

יובל תמיר יובל תמיר צילום: נמרוד גליקמן

 

אינפימר נכנסה לבורסה במרץ 2015 כאשר השלימה מיזוג עם השלד הבורסאי איזי אנרגיה. החברה נשלטת על ידי בני הזוג יובל וטל תמיר - שהובילו את מאבק יוצאי השייטת שחלו בסרטן לאחר צלילות בנחל הקישון. יובל תמיר הוא קצין שייטת לשעבר, ושירת ביחידה במשך 22 שנים.

 

הכניסה לבורסה התרחשה עשור לאחר שבני הזוג ניסו לבנות את טכנולוגיית המיחזור שלהם באמצעות חברה אחרת - נובה ארנה - שהבטיחה למחזר פסולת לחומר גלם שיכול לשמש בשלל מוצרים, אך הידרדרה למאבק שליטה בין בני הזוג לבין המשקיע יהודה פרל (שהשקיע בחברה לאחר שמכר את חברת החומוס האמריקאית סברה לקבוצת שטראוס). פרל טען כי תהליך הייצור פלט חומרים מסוכנים - טענות שנדחו לחלוטין על ידי בני הזוג. פרל ניסה לפגוע גם במיזוג של אינפימר עם השלד איזי אנרגיה, כאשר טען כי אינפימר מפירה פטנטים.

 

המודל העסקי של אינפימר דומה מעט למודל העסקי של חברת וו.טי.פי - שנשלטה על ידי אבנר ארזי ואמיר ברמלי, והבטיחה אף היא למשקיעים חזון של הפיכת פסולת ביתית לחומר גלם למפעלי הפלסטיק. עם זאת, וו.טי.פי מעולם לא הצליחה להגיע להזמנה מסחרית למוצר שלה, וקרסה יחד עם שאר עסקיו של ברמלי - שניצב כעת מול כתב אישום על פעילותו במסגרת החברות קרן קלע ורוביקון שקרסו והותירו חובות של כ-300 מיליון שקל. כתב האישום מייחס לברמלי ולחברות עבירות של גניבה בידי מורשה בהיקף של למעלה מ-400 מיליון שקל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גיוס משקיעים ללא תשקיף, זיוף ועבירות הלבנת הון.

 

מניית אינפימר עלתה ב-65% מאז המיזוג עם השלד הבורסאי. החברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של 65 מיליון שקל. את המחצית הראשונה של השנה סיימה החברה ללא הכנסות ועם הפסד של 3 מיליון שקל בשורה התחתונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x