$
שווקי חו"ל

מובילאיי מאשימה: טסלה מתפשרת בענייני בטיחות

חודש וחצי לאחר ההודעה המפתיעה של החברה הישראלית על סיום שיתוף הפעולה עם חברת המכוניות החשמליות אומר היו"ר אמנון שעשוע: "המערכת האוטונומית שמפתחת טסלה אינה מתוכננת לכיסוי בטוח של כל אפשרויות ההתרסקות"

מיקי גרינפלד 08:0415.09.16

חודש וחצי לאחר שהודיעה במפתיע על פרידה מטסלה, חושפת מובילאייאת הסיבה: על פי החברה הישראלית, טסלה מתפשרת בענייני בטיחות. זוהי התייחסות ראשונה של מובילאיי לסיום שיתוף הפעולה בין שתי החברות, לאחר שטסלה טענה כי הפרידה נובעת מכך שמובילאיי לא יכלה לעמוד בקצב הפיתוחים המשתנים של חברת המכוניות.

 

יו"ר מובילאיי אמנון שעשוע - שייסד את החברה לצד שותפו זיו אבירם - העביר אתמול את האחריות חזרה לטסלהוטען כי מערכת הנהיגה האוטונומית שלה "אינה מתוכננת לכיסוי בטוח של כל אפשרויות ההתרסקות". שעשוע אמר את הדברים בראיון לרויטרס.

שעשוע הוסיף כי בכל מה שקשור לענייני בטיחות, החברה "דוחפת את המעטפה" ("pushing the envelope") - ביטוי שמשמעותו היא מתיחת גבולות.

 

בהתייחסות ספציפית נוספת למערכת ה-Autopilot טסלה אמר שעשוע כי "לא משנה איך שאתה מסובב את זה, זוהי מערכת סיוע לנהג ולא מערכת לנהיגה אוטונומית".  

 

דובר מטעם טסלה מסר בתגובה כי החברה מעולם לא תיארה את ה-Autopilot כמערכת נהיגה אוטונומית. "מאז שהחל השיווק של המערכת, הבהרנו באופן עקבי ללקוחות על אופן השימוש הראוי ברכיבים, והזכרנו להם כי זוהי אחריותם להשאיר את ידיהם על ההגה ולהישאר עירניים ונוכחים בזמן השימוש באוטופיילוט. הנהגים חייבים להיות מוכנים לקחת שליטה מחדש בכל רגע", אמר הדובר. 

 

עם פרסום דוחותיה לרבעון השני בסוף חודש יולי הודיעה מובילאיי על סיום הקשר עם טסלה, חברת המכוניות החשמליות של אלון מאסק, כבר במהלך הרבעון השלישי - הודעה שמשמעותה היתה הפסקה מיידית של שיתוף הפעולה.

 

מובילאיי  הבהירה במסגרת ההודעה כי מעתה תמקד את מאמציה בטכנולוגיית המכונית האוטונומית, בין היתר במסגרת הפרויקט המשותף עם ב.מ.וו ואינטל - אותו חשפה בתחילת יולי.

 

טסלה טסלה

 

בחודש מאי האחרון אירעה תאונה קטלנית שבה נרשם הרוג ראשון של נהג שהסתמך על מערכת הנהיגה האוטונומית של טסלה. התאונה התרחשה בפלורידה לאחר שמשאית חצתה כביש מהיר, בעת שרכב טסלה נסע בנהיגה אוטומטית. "הן מנגנון הנהיגה האוטומטית והן הנהג לא שמו לב לחלקו הלבן של הנגרר על רקע השמיים הבהירים ועל כן לא נעשה שימוש בבלמי הרכב", מסרה טסלה בהודעתה הרשמית.

 

מה דעתך על מניית TESLA INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בסוף חודש יולי ובתחילת אוגוסט החלו לצאת דיווחים על תאונות נוספות שבהן היתה מעורבת מכונית טסלה שנהגה הסתמך על המערכת האוטונומית, שהסתיימו למרבה המזל ללא הרוגים.

 

בדו"ח שפרסמה בסוף יולי המועצה האמריקאית לבטיחות בתחבורה (NTSB) על התאונה של מאי נקבע כי הרכב שנשלט על ידי המערכת האוטונומית נסע במהירות מופרזת של 74 מייל לשעה, באזור שבו המהירות המותרת היא 65 מייל לשעה - נתון שרק הגדיל את הביקורת הציבורית על המערכת של טסהל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x