שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אמדוקס רוכשת שלוש חברות תוכנה תמורת 260 מיליון דולר

ענקית הבילינג תרכוש את פונטיס הישראלית ב־100 מיליון דולר וחברות זרות נוספות: Vindicia האמריקאית ו־Brite:Bill האירית ב־160 מיליון דולר

דרור רייך 19:3914.09.16

ענקית הבילינג אמדוקס תרכוש את פונטיס (Pontis) הישראלית בכ־100 מיליון דולר. עסקת הרכישה נחשפה לראשונה ב"כלכליסט" בינואר השנה. המוצר המרכזי של פונטיס הוא פלטפורמת שיווק לספקי שירותי תקשורת, כמו וודפון, טי־מובייל, O2 ו־HOT הישראלית. החברה, שממוקמת ברעננה, מעסיקה 120 עובדים בישראל ועוד 80 עובדים נוספים בצרפת, סינגפור, צ'ילה וטורקיה.

מדובר בהמשך טבעי לשיתוף הפעולה בין שתי החברות, שכן כיום אמדוקס, שאף מושקעת בפונטיס, משמשת כאחת המשווקות המרכזיות של מוצריה. בנוסף מדווחת אמדוקס, בניהולו של אלי גלמן, על רכישת שתי חברות נוספות, Vindicia האמריקאית, ו־Brite:Bill האירית. אמדוקס רוכשת את שלושת חברות הטכנולוגיה ב־260 מיליון דולר במזומן. מטרת הרכישות על פי החברה היא להרחיב את סל המוצרים והשירותים שלה בתחום הדיגיטל.

 

מנכ"ל אמדוקס אלי גלמן מנכ"ל אמדוקס אלי גלמן צילום: נתן דביר

 

Vindicia שממוקמת בסליקון ואלי מאפשרת לחברות שירותים דיגיטליים לצרף לקוחות ולעבד תשלומים עבור תכנים דיגיטליים מבוססי ענן. Brite:Bill הממוקמת בדאבלין הופכת את החשבון שמקבל הלקוח לערוץ להתקשרות, כך שהחשבוניות הדיגיטלית הופכת לאינטראקטיבית, מה שמפחית אי־הבנות של לקוחות בנוגע לחשבון ומוריד את עלות המענה לפניות לקוחות עבור ספקיות התקשורת. באמדוקס מאמינים כי רכישות אלו יחדיו צפויות לתרום להכנסות החברה בשנת 2017 בין 1.5% ל־2%.

 

אמדוקס דיווחה בחודש שעבר על הכנסות של 930 מיליון דולר ברבעון השלישי הפיסקאלי של 2016, צמיחה של 0.5% בהשוואה לרבעון הקודם, ושל 2.4% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי הסתכם ב־135.6 מיליון דולר, זאת בהשוואה לרווח נקי של 131.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x