$
בורסת ת"א

ההתפטרות מכיל שווה לבורגס חצי מיליון דולר

לפי הסכם העסקתו, במקרה שכיל מפטרת את בורגס על רקע התלונה על ההטרדה המינית, הוא לא היה זכאי לפיצויי פיטורים ולדמי הודעה מוקדמת

גולן חזני 07:1512.09.16

מדוע מיהר סטפן בורגס לשים מכתב התפטרות ביום חמישי לפני ישיבת הדירקטוריון שעמדה לדון בדו”ח השופטת לגבי ההטרדה המינית של עובדת כיל, שהתלוננה עליו.

 

בדיקה של הסכם ההעסקה של בורגס מעלה כי במקרה שבו היתה כיל מפטרת אותו על רקע ההטרדה המינית, הוא לא היה זכאי לפיצויי פיטורין וכן לדמי הודעה מוקדמת. העובדה שבורגס הניח מכתב התפטרות אפשרה לו לזכות בדמי הודעה מוקדמת של 6 חודשים, בסך הכל כחצי מיליון דולר.

סטפן בורגס סטפן בורגס צילום: נמרוד גליקמן

 

במידה שכיל היתה יוזמת את הפסקת העבודה ולא על בסיס התנהגות בלתי הולמת, הרי שבורגס היה זוכה לדמי ההודעה מוקדמת של 12 חודשים שהם כמיליון דולר. עלות שכרו של בורגס בשנת 2015 עמדה על 2.9 מיליון דולר והוא זכה בין היתר לשכר דירה של 8,250 דולר נטו לחודש ועלות שכר לימוד של עשרת אלפים דולר בחודש לכל אחד משלושת ילדיו, לשנה.

 

בארבע שנות עבודתו בחברה קיבל בורגס שכר בעלות 13.3 מיליון דולר. העלות הזאת כוללת שווי כלכלי של אופציות שניתנו לו והוכרו כהוצאה בדו”חות כיל ובפועל לא מומשו על ידו, מאחר שהיו מחוץ לכסף. עלות שכרו לשנה החמישית וכן פיצויי הפיטורים שלו יימסרו רק בדו”חות 2016 שיפורסמו במארס 2017.

 

על פי הערכות, לבורגס פיצויי פרישה של 4 מיליון דולר וזהו הסכום שבסופו של דבר חשש שלא יקבלו. בורגס מסר כי הסיבה היחידה לפרישתו היא רצונו להעביר את מרכז חייו בחזרה לאירופה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x