$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דרמה בפסגות: המשנה למנכ"ל טל קדם עוזב את בית ההשקעות

מספר 2 בפסגות שסירב להצעת קרן איפקס להתמנות למנכ"ל הודיע על פרישה מבית ההשקעות, לאחר 14 שנה - בין היתר בגלל מגבלת שכר הבכירים. רמי יערי ימונה כראש חטיבת הלקוחות במקומו של קדם

רחלי בינדמן 08:5508.09.16

רעידת אדמה בפסגות, עם הודעתו של המשנה למנכ"ל על פרישה מהחברה. טל קדם, המשנה למנכ"ל וראש חטיבת הלקוחות של בית ההשקעות - הדמות הבכירה ביותר בארגון אחרי המנכ"ל הטרי ברק סורני - הודיע כי הוא עוזב את בית ההשקעות.  

קדם צפוי לסיים את התפקיד לאחר תקופת הההודעה המוקדמת של חצי שנה. באייפקס קיבלו את החלטתו בהפתעה לאחר שרצו שישמש יד ימינו של המנכ"ל סורני.  לקדם עצמו הוצע לנהל את פסגות והוא בחר לסרב להצעה. מי שצפוי להחליף את קדם כראש חטיבת הלקוחות הוא רמי יערי שעבד תחת קדם בתפקיד סמנכ"ל לקוחות פרטיים. יערי (40) עובד 12 שנים בפסגות.

 

קדם מסיים 14 שנים בפסגות והוא בין הדמויות הבולטות שאחראיות לצמיחה שלו והפיכתו לבית ההשקעות הגדול בישראל. הוא נחשב למנהל מוערך בקרב לקוחות בית ההשקעות שצפויים להיות מופתעים מאד מעזיבתו.

 

קדם קיבל באחרונה הצעה להיכנס כשותף, ככל הנראה בסוכנות ביטוח הפועלת בשוק ההון אך טרם קיבל החלטה בעניין.

 

בעקבות סירובו להתמנות לתפקיד המנכ"ל ההערכה היתה שקדם מתכווון להישאר בבית ההשקעות בתפקידו הנוכחי. לכן החלטת העזיבה שלו מפתיעה. להחלטה יש קשר הדוק לחוק שכר הבכירים שצפוי להיכנס לתוקף בחודש אוקטובר הקרוב. קדם נחשב לבעל השכר הגבוה ביותר בארגון אחרי המנכ"ל שפרש חגי בדש, כשעלות שכרו עומדת על פי ההערכות ב-4-5 מיליון שקל, כולל בונוסים. כעת עלות שכרו היתה אמורה להיחתך ל-2.5 מיליון שקלים בשנה.

 

בנוסף, חוק השכר לא מתייחס בצורה מפורשת ביחס לזכויות שצברו המנהלים טרם כניסת החוק ואמורות להיות משולמות להם רק בגיל פרישה, והאם הן חוסות או לא תחת החוק. הסכם השכר של קדם כולל זכויות שכאלה שהוא עלול לאבד עם כניסת החוק לתוקף.

 

קדם החל את דרכו בפסגות בגיל 28 כעובד מספר 83 בארגון שניהל אז 6.5 מיליארד שקל. כיום מנהל בית ההשקות 190 מיליארד שקל ומעסיק מעל 800 עובדים. הוא התחיל את דרכו באופק ניירות ערך (כיום פסגות ניירות ערך) והמשיך בחברת קרנות הנאמנות שם הקים מחלקת פיתוח שווקים. בהמשך הקים את מערכי הלקוחות ותחת חטיבת הלקוחות בניהולו העניקה פסגות שירות למיליון לקוחותיה.

 

עזיבתו של קדם מצטרפת להודעת הפרישה של ירון דייגי, מנכ"ל חברת קרנות הנאמנות של בית ההשקעות. דייגי הודיעה לפני שבועיים על פרישתו מפסגות, וכוונתו לצאת לדרך עצמאית. סורני בחר למנות תחתיו את אייל גורן ובינתיים פועל לקדם אנשים מתוך הארגון לתפקידי הפורשים.

 

טל קדם טל קדם

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x