$
בורסת ת"א

דוחות קנון: ההכנסות של קורוס קפצו ב-63%, ההפסד עלה ל-89 מיליון דולר ברבעון השני

חברת האחזקות פרסמה תוצאות כספיות חלקיות של הרבעון השני של שנת 2016 - זאת בשל עיכוב בפרסום דוחותיה של צים. הכנסות איי.סי.פאואר צמחו ב-38% ברבעון השני והסתכמו ב- 459 מיליון דולר

רעות שפיגלמן 16:5507.09.16

חברות האחזקות קנון הולדינגס שבשליטת עידן עופר (64%), פרסמה היום (ד') דוח כספי חלקי של הרבעון השני של שנת 2016, זאת מכיוון שחברת הספנות צים שתחת קנון (32%) מתעכבת עם פרסום הדוח הרבעוני שלה.

הכנסותיה של זרוע האנרגיה, איי.סי.פאואר, שבבעלות מלאה של קנון, צמחו ב-38% ברבעון השני והסתכמו ב-459 מיליון דולר, זאת לעומת הרבעון המקביל אשתקד. למרות העלייה בשורה העליונה, בשורה התחתונה, איי.סי.פאואר דיווחה על הפסד של 7 מיליון דולר לבעלי המניות, זאת לעומת רווח של 15 מיליון דולר ברבעון המקביל. בסיכומה של המחצית הראשונה, זרוע האנרגיה תרמה לבעלי המניות רווח של 7 מיליון דולר - ירידה של 77% לעומת המחצית המקבילה אשתקד.

 

העליה בהכנסות לעומת הרבעון המקביל מיוחסת לרכישת פעילות ההפצה. בנטרול רכישה זו, פעילות ייצור האנרגיה של איי.סי.פאואר השיגה הכנסות של 320 מיליון דולר- ירידה של 4%. הסיבות העיקריות לירידה ברווח הן כניסתה של איי.סי.פאואר ברבעון השני לשתי תחנות כוח חדשות, תחנת הכוח סמאי (SAMAY) שנכנסה לפעילות שוטפת בחודש מאי האחרון, וכניסה לתחנת קנן (KANAN) באפריל האחרון. רכישת פעילות ההפצה בינואר האחרון הביאה להכפלת ההוצאות הכלליות, והוצאות המכירה והשיווק שהסתכמו ב-33 מיליון דולר לרבעון השני, זאת לעומת הרבעון המקביל ב-2015.

 

עידן עופר בעל שליטה בקנון עידן עופר בעל שליטה בקנון צילום: בלומברג

 

מיזם הרכב קורוס, בו שותפה קנון (50%) עם צ'רי הסינית, הציג עליה של 63% בהכנסות שהסתכמו ב-92 מיליון דולר, בשל עליה של 56% בכמות כלי הרכב שנמכרו. למרות זאת, הכפלת עלות המכר מהשקת דגמי ה-5 SUV הביאה לעלייה של 15% בהפסד שהסתכם ב-89 מיליון דולר ברבעון שחלף, זאת לעומת הרבעון המקביל. בנוסף, הוצאות המימון עלו בכ-50% בעיקר בשל הלוואות הבעלים שקיבלה קורוס מבעל השליטה. ברבעון השני מכרה קורוס 5,076 כלי רכב, לעומת 3,256 כלי רכב שנמכרו אשתקד. בחודש יולי (שתוצאותיו יכללו ברבעון 3) רשמה קורוס עליה של 28% בכמות כלי הרכב שנמכרו, וזו הסתכמה ב-1,572 רכבים.

 

ה-SUV 5 הושק במרץ האחרון. החל ממועד השקתו ועד תום הרבעון השני מכרה קורוס 3,913 רכבים מסוג זה – 52% מכלל הרכבים שמכרה קורוס על פני תקופה זו. איגוד הרכבים הסיני עדכן כי ברבעון השני של השנה מכירות הרכבים עלו ב-12% בשנה האחרונה ומכירות מגזר רכבי ה-SUV עלו ב-33% בשנה האחרונה.

 

צים, חברת הספנות (32%) עדיין לא פרסמה את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השני. הסיבה לדחייה: מגעים שהיא מנהלת מול כמה נושים שלה לדחייה של עד שנה בתשלומים של 100 מיליון דולר כלפיהם, שתעניק לה הקלה תזרימית. ענף הספנות בעולם מדשדש ובצים מעוניינים להיערך להחרפה אפשרית במצבו. על רקע זה צים גם סיכמה לפני כחצי שנה מול הבנקים המממנים על הגדלת המרווח בחלק מאמות המידה שבהן היא מחויבת לעמוד מולם.

 

צים קיבלה את הסכמתם של הנושים המובטחים שלה בדחיית פרסום הדו"חות, ובמקביל, אסיפת בעלי אג"ח ד' אישרה בשבוע שעבר לדחות ל־2018 תשלומים של 4.5 מיליון דולר שהיתה אמורה לפרוע כלפיהם החל מהחודש. צים סיכמה עם בעלי האג"ח על דחייה בקצב התשלומים, אך הפירעון המלא של הסדרה, כך על פי התכנון, צפוי להתבצע במועדו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x