$
בורסת ת"א

חלל תקשורת והחברה הסינית Xinwei משהות את ההתחייבויות ההדדיות

בעקבות אובדן לווין עמוס 6 החליטו שתי החברות על הקפאה זמנית של ההסכם העקרוני ביניהן. החברות קבעו תקופה של 30 יום לבדיקת האפשרות להתאמת סכום הרכישה של החברה הישראלית

מיקי גרינפלד 16:0207.09.16

חלל תקשורת מודיעה לפני שעה קלה, כי בעקבות אובדן לווין עמוס 6, מושהות התחייבויותיה של החברה הסינית Xinwei כלפיה. Xinwei חתמה על הסכם עקרוני לרכישת חברת הלווינים הישראלית. על פי ההודעה, במקביל מושהות התחייביותיה של חלל כלפי Xinwei.   

חלל מציינת בנוסף כי היא והחברה הסינית ישתפו פעולה לשם בחינת אפשרות התאמת התמורה במסגרת ההסכם וביצוע התאמות נוספות שיידונו בין הצדדים - התקופה שנקבעה לבדיקה המחודשת עומדת על 30 יום.

 

כבר בתחילת השבוע, בעקבות לאחר פיצוץ הלוויין ביום חמישי שעבר, הודיעה חלל שבשליטת שאול אלוביץ' ובניהולו של דוד פולק כי היא בוחנת ביחד עם הרוכשת אפשרות לתיקון ההסכם והתאמתו למצב החדש.

 

החברה הסינית התעניינה במשך זמן רב ברכישת חלל תקשורת ואף עמדה לבצע את העסקה לפני כשנה - אך בנובמבר 2015 אחד מלווייני החברה, עמוס 5, הלך לאיבוד ובעקבות כך נפתח המו"מ מחדש. עמוס 6 אמור היה להחליף את עמוס 2 שלו צבר הזמנות של 351 מיליון דולר ושייצא מפעילות בחודש נובמבר הקרוב.

 

דוד פולק דוד פולק צילום: חלל תקשורת

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x